رقابت ۸ هزار داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در استان سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری گفت: هشت هزار و ۶۱۲ داوطلب کنکور کارشناسی ارشد در استان سمنان ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه رقابت خود را آغاز کردند.

پرویز ملک زاده در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از مجموع هشت هزار و ۶۱۲ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در استان سمنان، چهار هزار و ۳۰۷ داوطلب در حوزه امتحانی سمنان، ۲ هزار و ۵۹۶ داوطلب در حوزه امتحانی شاهرود و یکهزار و ۷۹ داوطلب در حوزه امتحانی دامغان رقابت می‌کنند.
وی بیان کرد: ۵۰ درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد کشور را زنان و ۵۰ درصد را مردان تشکیل می‌دهند و در استان سمنان ۴۶.۷ درصد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد را زنان و ۵۳.۳ درصد شرکت‌کنندگان را مردان تشکیل می دهند.
وی تاکید کرد: شرکت‌کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد به جز کارت ورود به جلسه آزمون و اصل کارت ملی یا شناسنامه عکسدار اجازه آوردن وسایل اضافی مانند تلفن همراه، هرگونه لوازم ارتباطی، الکترونیکی و محاسباتی، کیف دستی، ساک دستی را نداشتند.
ملک‌زاده تصریح کرد: با توجه به شیوع کرونا نگهداشتن کیف و تلفن همراه از لحاظ بهداشتی نیز صحیح نبود و پیش از آزمون به داوطلبان تاکید شد از به همراه داشتن وسایل اضافه پرهیز کنند.
وی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا، همراه داشتن ماسک سه لایه معمولی بدون فیلتر و استفاده صحیح از آن یعنی از بالای بینی تا زیر چانه، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: در مدت زمان برگزاری آزمون، محل برگزاری  و نقاطی که احتمال آلودگی وجود دارد به صورت مستمر ضدعفونی می‌شود.
نماینده تام الاختیار دانشگاه سمنان در برگزاری آزمون های سراسری گفت: داوطلبان از ساعت ۹ و  ۳۰ دقیقه صبح به بعد می‌توانند در صورت تمایل سالن آزمون را ترک کنند و زمان قانونی برگزاری آزمون تا ساعت ۱۳ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =