۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۳۰
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 83898226
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص ٢۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پارک روستایی قُرُق گرگان

گرگان ـ ایرنا ـ فرماندار گرگان با اشاره به ضرورت شتاب‌بخشی در ایجاد زیرساخت‌های پارک روستایی جنگلی قُرُق این شهر گفت که برای تکمیل این پروژه گردشگری، ۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

محمد حمیدی امروز چهارشنبه هنگام سرکشی از این موزه روستایی اظهار داشت: این مبلغ در قالب اسناد خزانه اختصاص یافته و قرار است از آن برای انتقال زیرساخت های آب، برق، گاز و تلفن استفاده شود.

وی افزود: در صورت تکمیل نقشه حفاری انتقال خطوط، از هفته آینده عملیات تجهیز پارک روستایی قرق به این امکانات آغاز می شود.

حمیدی تاکید کرد که نقشه های طراحی شده از سوی این دستگاه ها با هماهنگی اداره منابع طبیعی به عنوان متولی جنگل تهیه و اجرا می شود.

اجرای موزه میراث روستایی گلستان در ۲۰۰ هکتار از پارک جنگی ۷۰۰ هکتاری قرق از سال ۹۴ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

روستای قُرق در نزدیکی گرگان با جاذبه هایی همچون پارک جنگلی و کلیسا از جمله مناطق زیبای استان گلستان است.

در موزه میراث روستایی گلستان قرار است دانش بومی، ابنیه تاریخی، نمادها و صنایع دستی روستایی به نمایش گذاشته شود.

در استان گلستان همچون اغلب حوزه های فرهنگی به دلیل رواج خرده فرهنگ ها، غیاب فرهنگ نوشتاری دیرپا، فرهنگ شفاهی مهم ترین انتقال دهنده میراث فرهنگی و تاریخی محسوب می شود.

برپایی موزه روستایی از تلاش هایی است که با هدف ثبت و نوشتاری و دیداری کردن و بازسازی بخشی از میراث فرهنگی و معنوی مردمان این سرزمین صورت خواهد گرفت تا اهالی امروز گلستان، بخشی از زندگی گذشته خود را در این موزه بازیابند.

استان گلستان واقع در شمال کشور یک میلیون و ۸۵۰ نفر جمعیت دارد که از اقوام مختلف ایرانی و هر یک با آداب و رسوم، فرهنگ و صنایع دستی خاص هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =