عضو مجلس خبرگان: پیشرفت‌های امروز ایران اسلامی نتیجه تاسی به مکتب امام است

اصفهان - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشرفت‌های امروز ایران اسلامی نتیجه تاسی به مکتب امام خمینی(ره) است و امروز رهبر معظم انقلاب نیز ادامه دهنده همین مسیر افتخارآمیز هستند.

 آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی عصر چهارشنبه در دیدار با جمعی از کارکنان پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان افزود: دشمن،تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا ایران را از امکانات خود محروم سازد.

وی ادامه داد: وقتی آمریکا، ایران را تحریم کرد، امام، این کار را تنها خدمت آمریکا به ملت ایران عنوان کردند، زیرا اقدامات نیروهای مسلح در سال‌های بعد نشان داد که استعدادهای بزرگی در کشورمان وجود داشته که منجر به این جهش‌های بزرگ شده است.

امام جمعه موقت اصفهان افزود: امروز تحریم‌ها موجب شده که استعدادهای ایران در عرصه‌های مختلف بویژه فولاد شکوفا شود و بسیاری از خطوط تولید با کارایی بیشتر و قیمت ارزانتر در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی در داخل تولید شود.

وی با اشاره به ساخت و پرواز موفق هواپیمای آموزشی در داخل تاکید کرد: این اقدامات ارزشمند از جمله فعالیت‌هایی است که پیش از انقلاب، کسی فکر آن را هم نمی‌کرد.

آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: پیشرفت ایران به عنوان مهد شیعه، به حساب مکتب اهل بیت(ع) نوشته می‌شود لذا باید به نقش خود افتخار کنیم و با اتکا به توانمندی‌های داخل در جهت پیشبرد اهداف این مکتب گام برداریم.

وی با اشاره به نقش جوانان در قیام عاشورا گفت: بسیاری از جوانان حاضر در قیام عاشورا، حتی دوران حضور شخص رسول خدا(ص) را هم درک نکرده بودند و امروز نیز بسیاری از جوانانی که دوران ابتدایی انقلاب و امام و دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، در دفاع از ارزش‌های انقلاب و ارمان‌های شهدا پیشگام هستند.

عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه ایمان قوی، مقاومت بیشتر در راه آرمان‌ها را به همراه دارد، گفت: عمل و اراده قوی شهید بابایی نشان از ایمان قوی او داشت و نکات بسیار زیبایی در زندگی این شهید و امثال ایشان مشهود است.

وی تصریح کرد: هدف از خلقت انسان پرواز انسانیت در مسیر الهی است لذا کسی که در این مسیر قرار گرفت هیچ ترسی ندارد، کمااینکه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب امروز در مسیر اسلام از دشمن هراسی نداشته و ندارند.

وی ادامه داد: روحیه انقلابی نشان ایمان قوی به مکتب است و موجب رشد و کم‌ نیاوردن در بزنگاه‌های تاریخی است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان پیش از سخنان آیت‌الله مهدوی گفت: با تاسیس دانشکده پرواز به دستور شهید بابایی، ایران در آموزش‌های هوایی خودکفا شد، در حالی‌ که پیش از پیروزی انقلاب، دانشجویان خلبانی برای طی دوره‌ها به کشورهای غربی و آمریکا اعزام می‌شوند.

امیر سرتیپ دوم خلبان ستاد سعید فتاح با اشاره به تعمیرات اساسی هواپیماهای جنگنده در پایگاه شهید بابایی افزود: پیش از پیروزی انقلاب به واسطه فناوری پیچیده این جنگنده‌ها، تعمیر آن در داخل به خیال کسی نمی‌رسید و اصلا به متخصصان ایرانی اجازه داده نمی‌شد تا به این پرنده‌ها نزدیک شوند.

وی با اشاره به توانمندی‌های شهر و استان اصفهان ادامه داد: پایگاه شهید بابایی با بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی شرکت‌های دانش بنیان و صنایع اصفهان توانسته است بسیاری از نیازمندی‌های خود را برطرف کند.

امیر فتاح اظهار داشت: روزی که مستشاران خارجی از ایران خارج می‌شدند گمان نمی‌کردند هواپیمایی مثل "اف۱۴" به واسطه فناوری پیچیده اش بدون حضور آنها امکان پرواز داشته باشد ولی امروز ۹۰ درصد از قطعات آن در داخل تولید می‌شود ‌و برخی هواپیماها با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و پایگاه شهید بابایی اصفهان ساخته و آماده پرواز می‌شود.

وی اضافه کرد: تحریم‌ها موجب شد جهاد خودکفایی در نیروهای مسلح بویژه نیروی هوایی محقق شود و با تاسی به منویات رهبر معظم انقلاب گام‌های موثری در جهت رشد توانمندی‌های داخلی و خودکفایی این نیرو برداشته شود.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان خاطرنشان کرد: کارکنان و خلبانان جوانان امروز نیروی هوایی ارتش مانند جوانان اول انقلاب با عزمی راسخ‌تر آماده جانفشانی و ایثار در راه اهداف و ارمان‌های انقلاب اسلامی هستتد.

وی همچنین با اشاره به خدمات پایگاه شهید بابایی در مقابله با بیماری کرونا گفت: ضدعفونی، کمک‌های مومنانه، پخت غذای گرم و توزیع در روستاهای اطراف پایگاه در سه مرحله، از جمله اقدامات این پایگاه در این ایام بود.

جمعی از کارکنان پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان، عصر امروز به مناسبت سالگرد شهادت سرلشگر خلبان عباس بابایی و دهه امامت با آیت‌الله سیدابوالحسن مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان دیدار کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =