۶۰ هزار بسته معیشتی در خراسان جنوبی توزیع می‌شود

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: در مرحله نخست گام دوم نهضت کمک مومنانه ۶۰ هزار و ۷۹۹ بسته معیشتی بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.

سردار علی قاسمی روز چهارشنبه در آیین آغاز نهضت کمک مومنانه در خراسان جنوبی افزود: از این تعداد هفت هزار و ۷۳۷ بسته توسط سپاه استان، ۴۷هزار و ۸۹ بسته توسط کمیته امداد تهیه و توزیع خواهد شد.

وی گفت: همچنین ۲۳۳ بسته توسط اوقاف و امور خیریه، پنج هزار بسته بنیاد علوی و ۷۵۰ بسته نیز توسط هلال احمر اهدا و توزیع خواهد شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مرحله نخست گام دوم رزمایش نهضت کمک مومنانه با رمز یا علی بن ابی طالب(ع) از امروز در استان همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

وی تصریح کرد: بسته‌های کمک معیشتی، جهیزیه، لوازم‌التحریر و گوشت قربانی و سایر در مدت ۱۰ روز در شهرستان ‌ای مختلف توزیع خواهد شد.

سردار قاسمی ارزش ریالی هر بسته معیشتی را بیش از ۳۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: گام دوم نهضت کمک مومنانه شامل سه مرحله است که به ترتیب در دهه امامت و ولایت، دهه اول محرم و دهه آخر صفر برگزار خواهد شد.

وی افزود: در مرحله نخست گام دوم نهضت کمک مومنانه ۲۸۰ سری جهیزیه با همکاری کمیته امداد و سپاه استان توزیع خواهد شد که ارزش ریالی هر سری جهیزیه ۱۲۰ میلیون ریال است.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: در این مرحله همچنین ۲۱۸ کارت هدیه، ۱۷۳بسته پوشاک و کفش و ۱۰۷ هزار و ۵۵۸ پرس غذای گرم در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی از توزیع ۳۶۳ فقره تسهیلات بین نیازمندان و اقشار آسیب دیده استان خبر داد و افزود: همچنین ۲۷ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ، ۸۶ هزار و ۹۰۱ کیلوگرم گوشت گوسفندی نیز از دیگر اقلامی است که در این مرحله از نهضت کمک مومنانه در سطح استان توزیع خواهد شد.

سردار قاسمی عنوان کرد: در این مرحله از نهضت کمک مومنانه از امروز ۱۰ نانوایی در شهر بیرجند به مدت ۱۰ روز نان رایگان پخت خواهند کرد تا در بین نیازمندان توزیع شود.

آیین آغاز مرحله نخست گام دوم کمک‌های مومنانه روز چهارشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، استاندار و جمعی از مسوولان در حسینیه جماران بیرجند برگزار شد.

اخبار مرتبط