سفره احسان و نذری محرم در مساجد و حسینیه ها ممنوع است

تبریز- ایرنا - فرماندار بناب گفت: دادن احسان و نذری در قالب ناهار و شام برای عزاداران حسینی در مساجد، حسینیه ها و اماکن مذهبی در ماه محرم ممنوع است.

امین رفیعی روز چهارشنبه در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان بناب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کادر درمان، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر عوامل زحمتکش در مبارزه با شیوع کرونا اظهار کرد: اگر امروز این ویروس در سطح شهرستان بناب کنترل شده و باعث شده شهرستان در وضعیت زرد قرار گیرد، در نتیجه تلاش شبانه روزی تمام عزیزان در عرصه سلامت، کادر درمانی و نیروهای نظامی و انتظامی و همکاری مردم است.

وی سپس با اشاره به نزدیک شدن ایام سوگواری سالار شهیدان و برگزاری مراسمات مذهبی در شهرستان تاکید کرد: با توجه به شرایط حاکم در شهرستان باید تمهیدات اساسی انجام شود تا نسبت به شیوع ویروس کرونا بتوانیم شرایط را به سمت سفید شدن ببریم.

رئیس ستاد مبارزه با کرونای شهرستان بناب با تأکید بر اینکه تمام مراسم عزاداری باید در فضای باز و زمان محدودی برگزار شود افزود: اگر قرار باشد مراسمی در مسجد نیز برگزار شود باید با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی و با یک سوم ظرفیت برگزار شود.

رفیعی با بیان اینکه تجمع هیأت های عزاداری در طول دهه اول محرم در میدان های اصلی و مرکزی شهر ممنوع است؛ گفت: هیأت های مذهبی باید هرکدام در محل های خود و فارغ از جابجایی از مکانی به مکان دیگر برگزار شود و در انجام و برگزاری مراسم باید تمام پروتکل های بهداشتی نیز رعایت شود.

مردم نذرهای خود را در قالب ماسک و مواد ضدعفونی ادا کنند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب نیز در نشست ستاد مبارزه با کرونای شهرستان با ارائه گزارشی از وضعیت ویروس کرونا در شهرستان از مردم خواست نذرهای خود را در ماه محرم در قالب ماسک و مواد ضدعفونی ادا کنند.

دکتر علی نیّرپور اعلام کرد: با توجه به تلاش همکاران کادر پزشکی و درمانی، تمامی مسئولین شهرستان و رعایت ضوابط بهداشتی از طرف مردم در حالت زرد قرار داریم و در صورت ادامه همین روند از سوی مردم به سمت سفید شدن می رویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =