آیت الله لاریجانی: کشورهای مسلمان به یاری دولت و مردم رنج دیده لبنان برخیزند

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، کشورهای اسلامی را به کمک و یاری رساندن به مردم و دولت مصیبت دیده لبنان دعوت کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار مردم لبنان بوده و در این فاجعه مهیب و غمبار نیز از هیچ گونه کمکی به آنان دریغ نخواهد کرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل روابط عمومی مجمع، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز عصر - چهارشنبه - مجمع تشخیص مصلحت نظام با تبریک ولادت امام هادی (ع) و تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم افزود: عید غدیر خم عید بزرگ شیعیان و بلکه همه مسلمین است. ولایت، باطن نبوت و امام  ‌نور سماوات و ارض است که باید در بزرگداشت و تکریم عید بزرگ آن، نهایت کوشش‌های خالصانه و صادقانه خویش را به عمل آوریم.

آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه هیچ عیدی بالاتر از عید ولایت  نیست، گفت: ولایت مسیری روشن در هدایت بشر و همه عوالم وجود است و باید شاکر باشیم از اینکه در محیطی پرورش یافته‌ایم که فرصت و مجال درک حقیقت انسانی  را به واسطه ولایت اهل بیت (ع) بدست آورده‌ایم و باید شکر حق بگذاریم که ما را  از متمّسکین به ولایت امیر مومنان علی (ع) قرار داده است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه کشته شدن تعدادی از مردم در حادثه انفجار بندر بیروت را به دولت، مردم و نیروهای جبهه مقاومت و حزب الله لبنان به ویژه رهبر مجاهد آن، سید حسن نصرالله تسلیت گفت و با آرزوی بهبودی وشفای عاجل برای مجروحان و مصدومان این حادثه تصریح کرد: وقوع این حادثه مهیب، دلخراش و غمبار موجب حزن و اندوه فراوان تمام مسلمانان و همه مردم در کشورهای مختلف شده و ضروری است که کشورها به ویژه کشورهای مسلمان به یاری دولت و  مردم غیور لبنان برخیزند تا مشکلات و تبعات سنگین این حادثه رفع شود.

وی با اشاره به اینکه مردم شریف لبنان سالیان متمادی درگیر ظلم و جور دولت غاصب صهیونیست، همچنین تحریم‌های ظالمانه آمریکا بوده‌اند، گفت: فاجعه رخ داده اخیر، دشواری‌ها و مشکلات مردم مقاوم لبنان را مضاعف کرد و قطعا جمهوری اسلامی ایران نیز همچنان که همواره در کنار مردم لبنان بوده اینک نیز از هیچ کمکی در رفع آلام و مشکلات آنان دریغ نخواهد کرد تا ملت و دولت لبنان به سرعت این برهه حساس و پر رنج را سپری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =