اداره پزشکی قانونی رفسنجان به بهره برداری رسید

کرمان - ایرنا - ساختمان پزشکی قانونی شهرستان رفسنجان با حضور قائم مقام رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور به بهره برداری رسید.

قائم مقام رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور عصر چهارشنبه در آئین افتتاح ساختمان پزشکی قانونی رفسنجان گفت: تمام سعی و تلاش پزشکی قانونی در کشور این است که خدمات در خور شأن مراجعین و پرسنل این نهاد ارائه دهد.

عبدالرزاق برزگر تصریح کرد: بیشتر این تلاش در ارائه خدمات  در بخش های معاینات، تشریح و امور آزمایشگاهی است تا در درجه اول بتوانیم به استعلام های مراجع قضایی که در پرونده های کیفری یا پرونده های حقوقی نظرات کارشناسی پزشکی قانونی مورد نیاز است پاسخ داده شود.

وی با اشاره به اینکه این نظرات کارشناسی پزشک قانونی باید باکیفیت بالا، دقت بیشتر و در زمان مناسب ارائه شود ادامه داد: مراجعین ما مردم هستند و تکریم مردم یکی از شعارهای قوه قضائیه به خصوص در دوره آیت الله رییسی است که باید انجام شود؛ ما نیز سعی داریم حداقل نیازهایی که در پزشک قانونی مورد نیاز است فراهم کنیم تا بتوانیم خواسته مراجعین را برآورده کنیم.

برزگر تصریح کرد: یکی از این نیازها  فضای مناسب فیزیکی است زمانی که ارباب رجوعی مراجعه می کند این شخص مشقاتی دارد یا مصدوم است یا اینکه عزیزی را از دست داده و باید جسد را تأیید کند که  داغ دار و آزرده خاطر است لذا سعی کردیم مراکز پزشکی قانونی از لحاظ فیزیکی این مسائل در آن رعایت شود.

بر اساس این گزارش ماهیانه ۸۰۰ نفر به پزشکی قانونی رفسنجان مراجعه می کنند که در گذشته مکان خاصی نداشته و در محل مسکونی مردم واقع شده بود.

ساختمان جدید پزشکی قانونی رفسنجان در مساحت سه هزار و ۵۰۰ متر مربع زمین با تأمین اعتبار از سوی اداره کل پزشکی قانونی استان کرمان و دادگستری رفسنجان ایجاد شد و سالن تشریح آن با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان احداث و در آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =