پویش ورزشی آماده باش برای مقابله با کرونا در قزوین آغاز شد

قزوین – ایرنا – مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: پویش سراسری آماده باش با هدف تقویت نقش ورزش همگانی برای مقابله با ویروس کرونا در سطح استان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، عباس علایی مقدم روز چهارشنبه در اولین نشست صمیمی پویش سراسری آماده باش که در فرمانداری قزوین برگزار شد، افزود: این برنامه، یکی از طرح‌های بزرگ فدراسیون ورزش‌های همگانی برای مقابله با ویروس کرونا در استان‌ها است که از امروز در قزوین آغاز شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین بر نقش کمیته‌های ورزش همگانی در افزایش سهم ورزش در سبد خانوار تاکید کرد و گفت: باید تلاش شود در شرایط عادی و در وضعیت شیوع بیماری کرونا ورزش بالاخص ورزش همگانی جایگاه مهم و اصلی را در خانواده داشته باشد.

علائی مقدم با اشاره به تاثیر ورزش بر سلامتی شهروندان، اظهار داشت: افزایش سطح فعالیت بدنی موجب ارتقای نشاط و شادابی و تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود و نقش تاثیرگذاری بر پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها از جمله ویروس کرونا دارد.

وی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده از سوی ورزش همگانی در روزهای سخت مبارزه با ویروس کرونا گفت: باید از تمامی ظرفیت‌های ورزشکاران و مربیان استان در مقابله با کرونا استفاده شود و مسوولان این حوزه با برنامه‌های خلاقانه و نوآورانه و تبلیغات در بستر فضای مجازی، تمامی شهروندان را جامعه هدف خود قرار دهند.

علائی مقدم از اختصاص اعتبارات مناسب به ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: اهمیت ورزش همگانی بر مسوولان امر پوشیده نیست و اعتبارات مناسبی به این حوزه تخصیص یافته که در همین راستا هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به پویش سراسری آماده باش از همکاری و همراهی اداره کل ورزش و جوانان جهت تحقق هرچه بهتر این پویش در استان خبر داد و گفت: اداره کل در کنار مسوولان و تمامی کمیته‌ها برای اجرای این طرح و کاهش تاثیرات منفی روحی و جسمی این ویروس بر خانواده‌ها گام برمی‌دارد.

محمد شفیعی رییس هیات ورزش‌های همگانی استان قزوین نیز در این نشست از آمادگی کامل استان جهت برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ورزشی در راستای افزایش سلامت شهروندان به خصوص در ایام مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: کمیته‌ها بازوان اصلی در هیات هستند که با تعامل با یکدیگر و برگزاری همایش‌های مشترک می‌توانند قدم ارزنده ای در راستای اعتلای سلامت جامعه بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =