جزئیات برگزاری هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هفته قرآن و عترت امسال این استان با هشت جشنواره در ۱۵ گرایش فرهنگی و هنری در بستر فضای مجازی برگزار می شود. 

محمدعلی پیرسبزی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدت زمان برگزاری هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد از ۲۰  تا ۲۶ مردادماه ۱۳۹۹ است. 

وی افزود: برگزاری هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد فرصتی مناسب برای متولیان و فعالان قرآنی استان به منظور تحقق هر چه بهتر این امر مهم است. 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ظرفیت‌ ها و استعدادهای مختلف فرهنگی و هنری فعالان قرآنی و هنرمندان  این استان با برگزاری هفته قرآن و عترت استان شناسایی و بیش از پیش شکوفا می شود.   

پیرسبزی عنوان کرد: برخی از مهمترین جشنواره های هفته قرآن و عترت کهگیلویه و بویراحمد شامل برگزاری مسابقات قرآنی در رشته های  قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ پنج جزء و حفظ جزء ۳۰ ویژه گروه سنی زیر ۱۶ سال است. 

وی ابراز داشت: جشنواره سرود و نغمات دینی در شهرستان بویراحمد، جشنواره هنرهای تجسمی، نمایشگاه آثار تولیدی هنرمندان با موضوع  های خوشنویسی، نقاشی خط، عکس و پوستر و جشنواره نمایش خیابانی و نمایشنامه نویسی در شهرستان کهگیلویه برگزار می شود. 

پیرسبزی گفت: جشنواره شعر و داستان در شهرستان گچساران، مسابقه کتابخوانی در شهرستان بهمئی و طرح ویژه بیانیه گام دوم انقلاب نیز  در تمامی شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد برگزار خواهد شد. 

وی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در هفته قرآن و عترت این استان اعلام  کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =