۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83898094
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بازداشت خانگی مسئولان بندر بیروت

تهران-ایرنا- دولت لبنان روز چهارشنبه و به دنبال انفجار بیروت، ضمن اعلام حالت فوق‌العاده در کشور به مدت دو هفته،‌ فرمانده ارتش را مامور کرد تا مسئولان بندر بیروت را در بازداشت خانگی قرار دهند.

به گزارش شبکه خبری المنار، کابینه لبنان طرح حالت فوق‌العاده در کشور را بدون اعتراض، تصویب کرد.

در همین حال، دولت اعلام کرد که همه مسئولان بندر بیروت تا زمان مشخص شدن ابعاد انفجار و عوامل آن،‌ در بازداشت خانگی قرار بگیرند.

همچنین بنابر اعلام کابینه لبنان،‌ فرماندهی ارتش موظف شده، ‌هر کس ارتباطی با موضوع مواد منفجره نیترات در بندر بیروت دارد،‌ تا زمان پایان تحقیقات در بازداشت خانگی قرار گیرد.

در همین حال کابینه لبنان تصویب کرد که تماس ها با سفارت های خارجی برای جلب کمک ها ادامه یابد.

همچنین مقرر شد کمیته تحقیقی برای کشف دلایل انفجار بیروت تشکیل و نتایج آن تا ۵ روز دیگر ارائه شود.

غاده شریم وزیر امور مهاجرت لبنان نیز اعلام کرد: تصمیم گرفته شده هر کس از سال ۲۰۱۴ تاکنون اداره انبار و نگهبانی سیلوها در بندر بیروت را به عهده‌ داشته، در بازداشت خانگی قرار بگیرد.

عصر دیروز سه‌شنبه در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در اثر آن، بیش از ۱۰۰ کشته و ۴ هزار زخمی بر جای گذاشته است . 

کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام‌هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خود را برای کمک به این کشور اعلام کردند.

در اثر این انفجار تمامی سیلوهای گندم بندر بیروت نابود شده است؛ ۹۰ درصد از گندم مصرفی این کشور وارداتی بوده و اکثر آن از طریق ترمینالی انجام می‌شده که در قلب این انفجار قرار داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =