برگزاری مسابقه تیراندازی خبرنگاران و نمایشگاه‌های کتاب در آستارا

آستارا - ایرنا - مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی با شرکت خبرنگاران آستارا بمناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار برگزار و نمایشگاه‌های کتاب ولایت و امامت در آستانه عید سعید غدیر خم در این شهرستان دایر شد.

مسئول بسیج رسانه آستارا روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقه تیراندازی خبرنگاران با شرکت ۱۰ خبرنگار خبرگزاری های مختلف این شهرستان در محوطه حوزه مقاومت بسیج شهید نقیب زاده برگزار شد.

آرش جوهری افزود: مهدی حسین نژادی از خبرگزاری مهر با ۱۷ امتیاز، رامین بشرویه از خبرگزاری ایسنا با ۱۵ امتیاز و عیسی پاشاپور از خبرگزاری ایرنا با کسب هشت امتیاز رتبه های اول تا سوم را احراز کردند و از سوی مسئولان بسیج تجلیل شدند.

۱۷مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرناست که در سال ۱۳۷۷ به همراه دیپلمات های ایران در مزار شریف افغانستان، در حمله طالبان به شهادت رسید و این روز به نام روز خبرنگار نامگذاری شد؛ در آستارا دفترهای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، صدا و سیما و خبرنگاران خبرگزاری های مختلف و حدود ۹ نشریه محلی فعالیت می کنند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا هم از برپایی نمایشگاه های کتاب ولایت و امامت و تازه های نشر در چهار کتابخانه این شهرستان به مدت یک هفته خبر داد.

آرزو عباس زاده اظهار کرد: در هر نمایشگاه ۵۰ نسخه کتاب دینی و قصه و رمان در معرض دید قرار گرفته و آشنایی جوانان با واقعه غدیرخم از هدف های برپایی این نمایشگاه هاست.

وی گفت: از اول خرداد تاکنون ۵۸۴ نسخه کتاب جدید به منابع کتابخانه های عمومی آستارا اضافه شده است و علاقه مندان، کتاب های جدید را امانت بگیرند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و چهار کتابخانه آن، از ۶۰ هزار نسخه کتاب و بیش از ۲ هزار عضو برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =