وزیرکشور:خبرنگاران میدان داران عرصه شکل گیری افکار عمومی هستند

تهران- ایرنا- وزیر کشور در پیامی با تبریک فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار، خبرنگاران را میدان داران عرصه شکل گیری افکار عمومی دانست و بر ظرفیت خبرنگاران برای زمینه سازی اصلاح مستمر مسیر حرکت افکار عمومی تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار اظهارداشت: با گذشت بیش از دو دهه از شهادت مظلومانه خبرنگار شهید،  محمود صارمی، هفدهم مرداد ماه، سالگشت عروج این شهید عرصه قلم و رسانه و روز خبرنگار، فرصت مغتنمی برای بازشناسی ارزش‌های خبرنگاران و پاسداشت نقش بی‌بدیل آنها در اعتلای جامعه و قدردانی از تلاش های بی وقفه و خستگی ناپذیر این عزیزان است.

وزیر کشور با توصیف خبرنگاران به مثابه چشم بینا و گوش شنوای جامعه که می‌توانند با استفاده از ظرفیت خود، زمینه اصلاح مستمر مسیر حرکت افکار عمومی را فراهم کنند، خاطرنشان کرد: خبرنگاران با شناخت نیازهای مردم و انتقال دو سویه انتظارات، خواست‌ها و نیازها بین مردم و مسئولان، نقش ویژه خود را در تعالی کشور ایفا کنند.

رحمانی فضلی ادامه داد: صداقت و واقع نگاری، امید آفرینی و اعتماد زایی، رعایت عدل و انصاف و سودمندی برای جامعه، واجد اهمیتی وافر است و تاثیر گذاری مثبت تلاش شبانه روزی خبرنگاران و اصحاب رسانه، رهین آن خواهد بود.

وزیر کشور خبرنگاران را میدان داران عرصه شکل گیری افکار عمومی، عنوان و تصریح کرد: اصحاب رسانه، مسئولیتی تام در قبال منافع ملی، توسعه کشور، باورها و اعتقادات مردم و ارزشها و اخلاق جامعه دارند و این مهم جز با فهم دقیق مسائل کشور، ارتقای سواد رسانه ای، کار رسانه ای هوشمندانه و مسئولانه و مقابله با تحریف واقعیت های کشور، میسر نخواهد شد.

رحمانی فضلی با اشاره به انجام وظایف خطیر وزارت کشور در گستره وسیع و متنوعی از ماموریتها و عرصه های مهمی همچون تأمین امنیت، اجرای سیاست های دولت و نظام در مناطق مختلف کشور، برگزاری انتخابات، مدیریت حوادث و بحران ها و مجموعه ای از فعالیت های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و در مقطع زمانی فعلی، مدیریت مناطق کشور در مواجهه با تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران اسلامی و مشارکت در روند مقابله با ویروس همه گیر کرونا خاطرنشان کرد: انجام این وظایف، جز با نقش آفرینی رسانه ها و همراهی و همکاری خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی میسر نمی‌شود.

وزیر کشور همچنین با مرور گسترش سازمان وزارت کشور از مرکز تا عمق مناطق مختلف کشور؛ از پایتخت تا دورافتاده ترین روستاها، از ستاد وزارت کشور و استانداری ها تا بخشداری ها و دهیاری ها، تصریح کرد: نباید از اهمیت و کارکرد ویژه رسانه های محلی و خبرنگاران آنها در سراسر کشور در ارائه تصویری واقع بینانه از مشکلات و موانع موجود در مناطق دور و نزدیک کشور و انعکاس تلاش های خدمتگزاران غافل شد.

رحمانی در فراز پایانی پیام خودآورده است: اکنون و در آستانه روز خبرنگار که امسال متبرک به ایام دهه امامت و متقارن با عیدبزرگ غدیر است، مراتب قدردانی و سپاس ویژه خود را از همراهی و تلاش جملگی خبرنگاران، عکاسان و تصویر برداران رسانه های مختلف، به خصوص اعضای گروه های خبری حوزه وزارت کشور ابراز و برای همه، آرزوی توفیق سلامت و بهروزی می کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =