مدیرعامل هلال‌احمر: ۱۸۶ خانه هلال در کرمان فعال شد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به راه اندازی نزدیک به ۲۰۰ خانه هلال در سطح این استان طی سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: از این میزان تاکنون ۱۸۶ خانه هلال فعال شده‌ است.

رضا فلاح روز چهارشنبه در نشست شورای معاونان و هیات مدیره جمعیت هلال احمر استان کرمان با حضور مسئول هماهنگی خانه‌های هلال کشور افزود: خانه های هلال باید هدفمند باشند و فعالیت‌های آنان با هدف ماندگاری راه اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر هدفمند و ماندگار بودن خانه های هلال با توجه به نیاز به آمادگی جامعه در برابر حوادث اظهار داشت: تامین تجهیزات اولیه امدادی، جذب و آموزش نیروهای داوطلب، تهیه بانک اطلاعاتی و طرح عملیاتی امدادی روستاها در خانه های هلال از اولویت‌های مهم برنامه های جمعیت هلال احمر کرمان در این مراکز است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خانه های هلال را در اجرای پروژه های حمایتی و درمانی در روستاها و حاشیه های شهر موثر ارزیابی و عنوان کرد: کیفی بودن تمامی فعالیت های خانه‌های هلال از دغدغه‌های اصلی و مهم جمعیت هلال احمر کرمان است.

وی با اشاره به راه اندازی خانه هلال در کارخانه صنایع لاستیک بازر کرمان برای اولین بار در سطح کارخانجات کشور افزود: خانه هلال هنرمندان نیز با هدف بهره مندی از ظرفیت های این قشر فرهیخته در استان کرمان راه اندازی شده است.

فلاح گفت: با توجه به حادثه خیز بودن استان کرمان راه اندازی خانه های هلال در روستاها و محلات حاشیه مراکز شهرها در استان ضروری است.

مسئول خانه‌های هلال و مشاور رییس جمعیت هلال احمر کشور با هدف بازدید از خانه‌های هلال این جمعیت امروز (چهارشنبه) به استان کرمان سفر کرد. فراهانی در سفر ۲ روزه به استان کرمان از خانه‌های هلال شهرستان کرمان، رفسنجان، سیرجان و بردسیر بازدید می‌کند. 

امدادرسانی تیم کوهستان کرمان برای نجات چهار سنگ نورد در کوه‌های صاحب الزمان 

همچنین سرپرست معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی شبانه نجاتگران تیم کوهستان کرمان برای نجات چهار سنگ نورد در دیواره کوه‌های صاحب الزمان کرمان، خبر داد.

محمد امیرخانی افزود: تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان کرمان شامگاه سه‌شنبه بلافاصله پس از گزارش نیروهای آتش نشانی مبنی بر گیر افتادن چهار نفر سنگ نورد در دیواره کوه‌های صاحب الزمان، به محل حادثه اعزام شد. 

وی با اشاره به تاریکی شب و خطرات موجود در محل حادثه افزود: ۲ نفر از این حادثه دیدگان بر روی طناب به صورت معلق گرفتار شده بودند که خوشبخانه با تلاش ۲ ساعته تیم کوهستان، همه افراد حادثه دیده نجات یافتند.

تیم امداد و نجات کوهستان شهرستان کرمان از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۸ حادثه در ارتفاعات و کوه های کرمان را امدادرسانی کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha