فرمانده ناوگان شمال : بخش عمده امنیت در دریاها برعهده نیروی دریایی ارتش است

رشت - ایرنا - فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی و ارشد نظامی آجا در گیلان با اشاره به اینکه اقتصاد پویا نیازمند تامین امنیت بویژه در مرزهای آبی کشور است، گفت: به دلیل اینکه اقتصاد کشور دریا پایه است، بخش عمده ای از تامین امنیت در دریاها برعهده نیروی دریایی ارتش است.

 دریادار دوم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار در ستاد ناوگان شمال اظهار داشت: یک سوم از مرزهای کشورمان را مرز آبی  است در حالی که بیش از ۷۰ درصد واردات و صادرات کالاهای غیرنفتی و ۹۷ درصد صادرات نفتی از طریق دریا انجام می‌شود.

وی افزود: به دلیل این حجم از مبادله کالا از طریق مرزهای دریایی ضرورت دارد در عرصه دریا شاخصه‌های نظام را به خوبی بدانیم تا امنیت لازم در این دریاها را تامین کنیم.

امیر طاهری با بیان اینکه اقتصاد ایران دریامحور است، ادامه داد: اقتصاد پویا نیازمند تامین امنیت است و بخش عمده ای از تامین امنیت در دریاها توسط نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی فراهم می شود.

وی با بیان اینکه دریا در کنار فرصت هایی که برای کشور دارد به همان اندازه یک تهدید نیز به شمار می‌رود، گفت: اگر قرار باشد یک زمان در تقابل قدرت‌های دنیا قرار بگیریم این تقابل از طریق دریا خواهد بود و این امر توسط  رهبرمعظم انقلاب در مورد دریا و اهمیت امنیت آن با استفاده از نیروی توانمند و راهبردی گوشزد شده است.

فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش رسانه را مدافع عمومی حقوق جامعه دانست و تاکید کرد: رسانه می تواند کلیدواژه راهکارهای مشکلات و نارسایی ها را به مسئولان اطلاع رسانی کرده و به عنوان یک مدافع عمومی از حقوق عموم جامعه دفاع کند.

امیر طاهری با بیان اینکه امروز ما در جنگ اطلاعات هستیم و رسانه های دلسوز در جامعه برای انتقال اخبار مفید و اثر گذار می توانند موثر باشند، تاکید کرد:  ارتش جمهوری اسلامی یکی از نیروهایی است که همواره در کمک به رفع مسائل مختلف کشور و بحران ها حضور داشته و همواره بین ارتش و سپاه تعاملات دوسویه حاکم بوده و هست و در واقع وظیفه همپوشانی یکدیگر در ماموریت ها را در دستور کار خود دارند.

 وی با اشاره به اینکه دشمنان نظام همواره در تلاش برای نشان دادن اختلاف بین ارتش و سپاه هستند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره سعی می‌کنند از هر موضوعی به نفع خود سوء استفاده نمایند اما رسانه‌های روشنگر باید حقایق را به مردم بیان کرده و بدانیم متفاوت بودن ماموریت بین ارتش و سپاه دلیل بر تضاد بین این دو نیروی خدوم انقلاب اسلامی نیست.

مدیر عقیدتی سیاسی ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) انزلی هم در ادامه این مراسم، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار کرد: خبرنگاران در آگاهی بخشی و روشنگری اقشار جامعه نقش بزرگی دارند.

  حجت‌الاسلام جعفر صمدی افزود: تلاش خبرنگاران باعث می‌شود جامعه ما به سوی آرمان‌های انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی حرکت کند و روز خبرنگار بهانه‌ای برای پاسداشت تلاش انسان هایی است که قلم آزاد دارند و برای دستیابی به حقیقت تلاش می‌کنند.

 مدیر عقیدتی سیاسی ناوگان شمال تاکید کرد: خبرنگاری با اینکه راه پرخطری هم هست ولی راه حق طلبی است و امیدواریم خبرنگاران در این مسیر گام برداشته و قلم در دست بگیرید.

در پایان این نشست از خبرنگاران با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =