وزرای خارجه ایران و اوکراین درباره هواپیمای اوکراینی تبادل نظر کردند

تهران- ایرنا- وزرای امور خارجه ایران و اوکراین درخصوص نتایج سفر اخیر هیات مذاکره‌کننده ایرانی به کی‌یف و پیگیری روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی تبادل نظر کردند.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در گفت‌وگوی تلفنی امروز وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اوکراین نتایج سفر اخیر هیات مذاکره‌کننده ایرانی به کی‌یف جهت پیگیری روند رسیدگی به سانحه سقوط هواپیمای PS۷۵۲ اوکراین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

دو طرف در این گفت و گو نشست اخیر هیات‌های مذاکره‌کننده را گامی مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کردند با تداوم این مذاکرات و تبادل اطلاعات بین مراجع ذی‌ربط و ذی‌صلاح دو کشور این پرونده هرچه سریع‌تر به صورت رضایتبخش برای مردم دو کشور بالاخص خانواده و بستگان قربانیان این حادثه تاسف‌بار حل و فصل شود.  

در این گفت‌وگوی تلفنی، «محمدجواد ظریف»  بر آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده و بستگان قربانیان این حادثه به عنوان گامی در راستای کاهش غم و اندوه آنان تاکید کرد.

وزیر خارجه اوکراین نیز بر آمادگی طرف اوکراینی برای سفر هیات مذاکره‌کننده آن کشور به تهران در مهر ماه سال جاری جهت ادامه مذاکرات تاکید کرد.

«محسن بهاروند» معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه امروز در گفت‌وگو با ایرنا، به تشریح سفر هیات ایرانی به ریاست خود به کی‌یف و از برگزاری دور آتی مذاکرات هیاتهای ایرانی و اوکراینی در نیمه دوم مهرماه خبر داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =