مدافعان حوزه سلامت در مهریز تجلیل شدند

یزد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی مهریز روز چهارشنبه با حضور در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) این شهرستان، جمعی از مدافعان فعال حوزه سلامت را که نقش مهمی در پیشگیری از ویروس کرونا دارند، تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی فاتحی‌نیا در این دیدار که مدیر بیمارستان و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند گفت: مدافعان سلامت  و کادر پرستاری و پزشکی به صورت شبانه‌روز و مخلصانه در صف مقدم مبارزه با کرونا هستند.

وی ادامه داد: پذیرش خطرها توسط کادر درمانی برای پیشگیری از گسترش بیماری کاری مهم و بسیار ارزشمند است که با هیچ تلاشی نمی‌شود نسبت به جبران آن در شرایط کنونی جامعه اقدام کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج مهریز اظهار کرد: اگر مردم از نعمت ارزشمند سلامتی برخوردارند به خاطر فداکاری پرستاران و پزشکانی است که ماه‌های متمادی است به رغم دوری از خانواده به مبارزه با کرونا مشغول هستند.

فاتحی‌نیا گفت: همه مردم و مسوولان شهرستان مدیون کسانی هستند که نام مدافعان سلامت بسیار خوب زیبنده آنهاست و باید همواره مردم به نحو مناسب قدردان ایثار و اخلاص آنها باشند.

در این مراسم که مدیر و کادر درمانی و پرستاری و پزشکان حضور داشتند با لوح سپاس و شاخه‌های گل از تلاش خالصانه مدافعان سلامت شهرستان قدردانی شد.

مهریز ۲۰۰ پایگاه مقاومت و ۲۰ هزار بسیجی سازماندهی شده دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.    

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه گفت: از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۸۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی به ۱۷ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۶۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید -۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۳۳۱ مورد بستری شدند.

به گفته معاون وزارت بهداشت تاکنون ۲۷۴ هزار و ۹۳۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و همچنین  چهار هزار و ۱۲۹ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تاکنون  ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۸۳ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: استان های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: همچنین وضعیت استان های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، قم، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم به هشدار رسید.

وی ادامه داد: هموطنان عزیز کادر درمان و مدافعان سلامت خسته شده اند و افزایش این خستگی یکی از نگرانی های جدی است. از مردم می خواهیم با رعایت اصول سه گانه استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی و شستن مداوم دست ها زنجیره انتقال ویروس را شکست دهند تا از فشار کاری کادر درمان کم شود و مراقبت های بهتر و بیشتری در بیمارستان ها از بیماران انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =