امکان جذب دانشجوی خارجی رشته والیبال در ارومیه فراهم می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه ارومیه گفت: با توجه به هم‌مرزی استان آذربایجان‌غربی با سه کشور امکان جذب دانشجوی خارجی در رشته والیبال امکان‌پذیر خواهدبود.

میرحسن سیدعامری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه آماده ارائه تمامی امکانات پژوهشی و تحقیقاتی و آزمایشگاه‌ها برای جامعه ورزش است و با انعقاد تفاهمنامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان، زمینه برای رشد و شکوفایی ورزش استان در ابعاد مختلف پژوهشی، تحقیقاتی و فرهنگی میسر خواهدشد.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام گرفته برای جذب دانشجو در رشته های توپی از سال آینده گفت: با توجه به پتانسیل های مطلوب استان و شهر ارومیه در رشته والیبال و پس از سه سال رایزنی و پیگیری های لازم امروز در شرایطی قرار داریم که با اخذ مجوزهای لازم از شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می توانیم از بهمن سال ۱۴۰۰ در رشته ورزش های توپی با گرایش والیبال دانشجو بپذیریم و در این راستا به حمایت های اداره کل ورزش و جوانان نیازمندیم.
سیدعامری همچنین گفت: با تحقق این امر دانشکده علوم ورزشی دانشگاه ارومیه به عنوان بنیانگذار رشته های ورزشی توپی در کشور مطرح می شود و با توجه به همسایگی استان با سه کشور خارجی و نیز ظرفیت های بالای رشته والیبال حتی می توانیم دانشجوی خارجی نیز پذیرش کنیم.

ظهر امروز، سند تفاهمنامه همکاری‌های دانشکده علوم ورزشی دئانشگاه ارومیه و اداره کل ورزش و جوانان استان به امضاء میرحسن سید عامری و کیومرث پورایراندوست رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =