بهره‌برداری از سه طرح تولیدی با حضور سرپرست وزارت صنعت در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- دو طرح توسعه مربوط به واحدهای صنعتی و یک سیلوی گندم در شهرستانهای نیشابور و فیروزه خراسان رضوی با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت بهره‌برداری می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی روز چهارشنبه درباره جزئیات سفر مدرس خیابانی به استان و بهره برداری از پروژه‌های مزبور به خبرنگار ایرنا گفت: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت فردا پنجشنبه با حضور در شهرستان نیشابور از طرح توسعه شرکت مهر افلاک آریا و شرکت نفیس پارت پیشرو واقع در شهرک صنعتی خیام بهره برداری می‌کند.

محمدرضا مس فروش درباره جزئیات طرحهای توسعه‌ای مزبور افزود: طرح توسعه شرکت نفیس پارت پیشرو مربوط به تولید مجموعه غلطک و تسمه سفت کن با ظرفیت سالانه ۱۳۵ هزار عدد، تولید هرزگرد با ظرفیت سالانه ۴۸۰ هزار عدد و لوله ورودی خنک کننده با ظرفیت سالانه ۳۱۰ هزار عدد است که برای اجرای آن ۷۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و برای ۱۱۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: طرح توسعه شرکت مهر افلاک آریا مربوط به تولید انواع سیم و کابل با ظرفیت سالانه ۱۸ هزار و ۴۰۰ تن و کامپاند گرانول سازی با ظرفیت سالانه پنج هزار و ۴۰۰ تن است که برای اجرای این طرح ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: شرکت نفیس پارت پیشرو مشکلات خود برای ادامه تولید را عدم دریافت مطالبات، نوسانات شدید بازار، نیاز مبرم به سرمایه در گردش عنوان کرده که امید است با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رفع آنها چاره اندیشی شود.

مس فروش افزود: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه سفر یک روزه خود از چند واحد صنعتی در شهرستان نیشابور دیدن خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی دولتی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: فردا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت سیلوی فلزی ۵۰ هزار تنی با نام سردار شهید نورعلی شوشتری در شهرستان فیروزه بهره‌برداری می‌شود.

حمیدرضا نوری افزود: عملیات احداث این سیلو در راستای نهضت سیلوسازی با تملک بخش دولتی در سال ۱۳۸۷ با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال آغاز شد که هزینه احداث کامل آن به ۷۵۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی اضافه کرد: توان تخلیه و بارگیری گندم در این سیلو ۴۰۰ تن در ساعت است و با بهره برداری از آن برای ۴۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی دولتی خراسان رضوی گفت: سیلوی فلزی شهید شوشتری یک خط ریلی مجزا به طول هزار متر دارد که برای ساخت آن ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده و به راه آهن سراسری متصل است.

نوری افزود: سیلوی فلزی شهید شوشتری دومین سیلوی متصل به راه آهن سراسری شرق کشور است و مزایای بهره برداری از آن شامل دو برابر شدن ظرفیت دینامیکی صادرات و واردات، کاهش آلودگی ناشی از حمل و نقل بین المللی، افزایش کارایی و اثربخشی ذخیره سازی دوران و کنترل کیفیت گندم وکاهش آلایندگی های زیست محیطی می‌شود.

وی توان ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای بخش دولتی در خراسان رضوی را یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن ذکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =