معاون استاندار کرمانشاه: جامعه با نقد رسانه‌ها پیشرفت می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: بدون شک جامعه با ارایه نقد توسط رسانه‌ها مسیر پیشرفت را طی می‌کند.

محمدابراهیم الهی تبار امروز (چهارشنبه ۱۵ مرداد) در نشستی با مدیران مسوول رسانه های استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: باید رسانه های کشور و به تبع آن استان بر ۲ بال اندیشه و اخلاق سوار شوند تا جامعه مسیر پیشرفت را طی کند.

وی افزود: کارشناسان و بزرگان رسانه باید به دور هم جمع شوند و بر توسعه علم و اخلاق مداری در میان این جامعه بزرگ چاره اندیشی کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اگر رسانه ها به سمت نقد نروند جامعه بدون شک پیشرفتی نخواهد کرد، گفت: موضوع طرح توهین و افترا از نقادی جدا است و تاثیرات مخربی به جا خواهد گذاشت.

الهی تبار در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با گرامی داشت یارمحمدخان سردار کرمانشاهی انقلاب مشروطه گفت: حوزه هنری و تبلیغات اسلامی در زمینه گرامی داشت یار محمدخان ورود پیدا کرده اند و به زودی فیلمی در این زمینه تهیه خواهد شد.

در این مراسم از محمدحسین شیریان نویسنده کتاب تاریخ مطبوعات کرمانشاه تجلیل به عمل آمد.

وی پس از دریافت لوح و هدیه خود اظهارداشت: رسانه ها باید براساس اطلاعات درست و صیحی اقدام به نقد کنند؛ نمی توانیم بدون علم به موضوع اقدام به نقادی کنیم.

این استاد حوزه خبر با تاکید بر اخلاق مداری در رسانه ها گفت: رسانه ها تنها زمانی می توانند منجر به پیشرفت شوند که اخلاق رسانه ای را مدنظر قرار دهند.

وی از مدیران دولتی خواست تا با افزایش سواد رسانه ای خود بهتر با خبرنگاران ارتباط برقرار کنند و از این ابزار برای رسیدن به توسعه بهره بگیرند.

اخبار مرتبط