۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۵
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83897833
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح بهبود تامین آب شرب در خراسان رضوی اجرایی شد

مشهد- ایرنا- معاون بهره‌برداری توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: اجرای طرحهای ارتقاء و بهبود تامین آب شرب شهری و روستایی در این استان برای ١٠ شهرستان وارد مرحله عملیاتی شد.

مهدی جهان‌طلب روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای "طرح ارتقاء و بهبود تامین آب شرب شهری و روستایی" هم‌اینک در محدوده شهرستانهای تربت‌حیدریه، کاشمر، باخرز، خوشاب، فریمان، تایباد، قوچان، سرخس، گناباد و شاندیز در جریان است.

وی ادامه داد: اصلاح و توسعه سه کیلومتر شبکه توزیع آب شهری و روستایی در شهرستان تربت‌حیدریه واقع در جنوب خراسان رضوی از اقداماتی است که در همین چارچوب به ثمر نشست. 

معاون شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: اصلاح ۱۲ کیلومتر خط انتقال آب در مسیرهای پراتفاق شبکه توزیع آب تربت‌حیدریه نیز امسال در اولویت قرار گرفت که تاکنون ۲۵ درصد آن عملیاتی شده است.

وی تفکیک زون یا ناحیه شبکه آب شهر کاشمر را از دیگر اقدامات در چارچوب اجرای طرحهای ارتقاء و بهبود تامین آب شرب شهری و روستایی خراسان رضوی اعلام و بیان کرد: با اجرای ان طرح ضمن تعدیل فشار، امکان آبدهی آسان به شبکه روستایی شهرستان کاشمر واقع در جنوب غرب خراسان رضوی نیز فراهم شده است. 

جهان‌طلب افزود: همچنین با تعمیر به موقع و مهندسی مجدد ایستگاه پمپاژ کلاته خویی در مجتمع دشتاب شهرستان باخرز واقع در شرق خراسان رضوی مشترکان آب در محدوده زیر پوشش این مجتمع از فشار مناسب آب برخوردار شده‌اند.

معاون بهره‌برداری توسعه شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی ادامه داد: گفت: چاه کمکی مجتمع الغدیر شهرستان خوشاب نیز واقع در غرب خراسان رضوی با هدف رفع مشکل آب شرب روستاهای "سوزنده، بلقان‌آباد و سیدآباد" تجهیز و وارد مدار شد.

وی گفت: با هدف ارتقاء سطح کیفی خدمات و افزایش فشار آب برخی محلات فریمان واقع در مرکز جغرافیایی خراسان رضوی ۶۶۰ متر خط انتقال و شبکه توزیع آب برخی محلات و مجتمع روستایی کته‌شمشیر این شهرستان اصلاح و بازسازی شد.

جهان‌طلب افزود: همچنین یک حلقه چاه صنعتی با توان ۱۰ لیتر برثانیه در شهرستان مرزی تایباد واقع در شرق خراسان رضوی به منظور تقویت آب شرب روستای مرزی و گمرک دوغارون در منطقه مرزی ایران و افغانستان تحویل آبفا شد.

وی ادامه داد: در چارچوب اجرای طرحهای ارتقاء و بهبود تامین آب شرب شهری و روستایی خراسان رضوی همچنین توسعه شبکه آب روستای بادخور شهرستان قوچان واقع در شمال خراسان رضوی به طول ۳۰۰ متر انجام شد.

معاون شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ۲۵۰ متر از خط انتقال مجتمع جوادالائمه (ع) که چهار هزار و ۴۰۰ نفر از خدمات آن در شهرستان سرخس واقع در شمال شرق خراسان رضوی بهره‌مند هستند بخاطر فرسودگی و اتفاقات مستمر تعویض شد.

وی نصب کلرزن آنلاین جدید در محل مخازن ذخیره آب شهر گناباد در جنوب خراسان رضوی و همچنین حفریک حلقه چاه برای افزایش توان آب شهر شاندیز و روستاهای مجاور آن را در شمال غربی کلانشهر مشهد از دیگر اقدامات به ثمر نشسته در چارچوب اجرای طرحهای ارتقاء و بهبود تامین آب شرب شهری و روستایی خراسان رضوی برشمرد که امسال اجرا شده‌اند.

شرکت آب و فاضلاب استان شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۷۲ شهر و دو هزار و ۴۰۰ روستای این استان، سه میلیون و ۳۰۰ هزار مشترک را زیر پوشش خدمات خود دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha