پروتکل بهداشتی برگزاری مراسم محرم در حرم رضوی اعلام شد

مشهد-ایرنا- مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا، پروتکل‌های بهداشتی ویژه برگزاری مراسم عزاداری را در ایام محرم و صفر به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ به آستان قدس رضوی ابلاغ کرده است.

محمد مهدی برادران روز چهارشنبه در آیین معارفه معاونان جدید آستان قدس رضوی در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر ضمن تبریک سالروز میلاد امام هادی(ع) افزود: داشتن فضای چهار متر مربعی برای هر یک نفر در فضای باز حرم، استفاده الزامی از ماسک، عدم حضور افراد مسن و بیمار در مراسم، ممنوعیت استفاده از طبل و سنج، استفاده از یک چهارم ظرفیت اماکن متبرکه برای برگزاری مراسم، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در دسته‌های عزاداری از جمله مفاد این پروتکل‌های بهداشتی ویژه برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم است.

وی اضافه کرد: آیین‌های عزاداری با زیارت و سلامت مردم در تضاد نیست بنابراین با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر رضوی می‌توان مراسم عزاداری ماه محرم و صفر را در آستان ملکوتی حضرت رضا(ع) برگزار کرد.

مدیر عالی حرم مطهر رضوی گفت: ارتقای جایگاه والای خدمه و خادمیاران با رعایت ادب، مهربانی و رافت رضوی، برنامه ریزی دقیق و منظم به منظور اجرای مطلوب تشریفات برگزاری آیین ها، مراسم و مجالس حرم مطهر رضوی از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا فراهم آوردن شرایط زیارتی توأم با آرامش، معرفت افزا و تاثیرگذار با تاکید بر حفظ آسایش، ایمنی بهداشت و سلامت زائر باید در اولویت قرار گیرد.

برادران افزود: آستان قدس رضوی از دوران شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم در مناطق حاشیه شهر میان نیازمندان توزیع کرده است و بنا داریم این اقدام را در روز عید سعید غدیر به حداکثر برسانیم.

وی با تاکید بر این که باید حرم مطهر رضوی مظهر خدمت شایسته خادمان و خدمتگزاران عزیز و تجلی اخلاق و سیره رضوی باشد ادامه داد: به همین منظور محمد توکلی با حفظ سمت مدیریت امور خدمه آستان قدس رضوی به عنوان معاون اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی و روح الله رنجبر که سابقه مدیریت در اداره انتظامات و تشریفات حرم مطهر رضوی را بر عهده داشت به عنوان معاون ایشان منصوب می‌شود  همچنین امین بهنام نیز که پیشتر دبیری کانونهای خدمت رضوی را برعهده داشت به عنوان معاون خدمات زائران آستان قدس رضوی منصوب شد.

تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان ‌باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۸۰۲ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =