۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83897821
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: رسانه‌ها مدیران غیرپاسخگوی مهدیشهر را معرفی کنند

سمنان- ایرنا- فرماندار مهدیشهر گفت: اصحاب رسانه مدیران غیرپاسخگوی دستگاه‌های اجرایی و مدیرانی که تعامل و همکاری لازم را ندارند، به فرمانداری معرفی کنند.

عبدالرضا میقانی روز پنجشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: مدیران اجرایی باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند و از آنجایی که شخصی مصون نیست، اگر اشتباهی از سوی مدیری رخ داد، بپذیرند و عذرخواهی کند.

وی بیان کرد: مدیران باید بپذیرند پاسخگوی افکار عمومی در حوزه اختیارات خود باشند و این تعامل سازنده بین مسوولان، رسانه‌ها و افکار عمومی تنش جامعه و اعتراضات مخرب را کم می‌کند.

میقانی ابرازداشت: نقش رسانه‌ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا در  ایران به واسطه طریق اطلاع‌رسانی درست بی‌بدیل بوده است.

فرماندار مهدیشهر تصریح کرد: علی رغم گذراندن سه هفته بحرانی، وضعیت کرونایی این شهرستان در رنگ‌بندی زرد است اما تاکید می‌شود نباید دل به رنگ‌بندی‌ها بست.

وی اضافه کرد: نه وصعیت قرمز می‌تواند ذهن ما را آشفته کند و نه وضعیت زرد و سفید کرنایی می‌تواند ما را به آینده امیدوار کند.

فرماندار مهدیشهر، فاصله رنگ‌بندی‌های کرونایی را ناچیز برشمرد و افزود: وضعیت کرونایی به سرعت تغییر می‌کند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در وضعیت کنونی باید همچون سه هفته گذشته باشد.

وی ادامه داد: اوج بیماری کووید ۱۹ که تیرماه در کشور تجربه شد ناشی از تعطیلات خرداد ماه بود.

میقانی تاکید کرد: اعمال محدودیت‌ها در زمان شیوع کرونا به اقتصاد و چرخه تولید کشور و شهرستان مهدیشهر  آسیب وارد کرد و با توجه به تحریم‌ها، ادامه محدودیت‌ها ممکن بود سبب آسیب‌پذیری کشور به لحاظ اجتماعی شود.

وی گفت: شهروندان رعایت موازین بهداشتی، ماسک زدن، حفظ فاصله اجتماعی را مد نظر داشته باشند.

میقانی با یادآوری شهدای عرصه‌ خبر، تصریح کرد: بیشترین تعامل مسوولان دولتی و حکومتی با اقشار مختلف جامعه هر روز از طریق رسانه و تولید محتوا و جمع آوری بازخوردهای اخبار به مسوولان است.

وی با اشاره به نقش‌آفرینی اصحاب رسانه در زمان شیوع کرونا در کشور و استان سمنان، بیان کرد: خبرنگاران دوشادوش کادر درمان و مسوولان مربوطه در بحث مهم اطلاع‌رسانی به منظور مقابله با این ویروس قدم برداشتند و در حقیقت جامعه را آگاه کردند.

فرماندار مهدیشهر با بیان اینکه رجوع به اسفند ۹۸ نشان از عدم آگاهی قشر کثیری از جامعه در مقابله با کرونا دارد، خاطرنشان کرد: اکنون سطح آگاهی مردم  با فعالیت و آگاهی بخشی خبرنگاران در خصوص چگونگی اثرگذاری این ویروس، راهکارهای مقابله با آن و حفاظت در برابر کرونا افزایش یافت اما اگر برخی رعایت نمی‌کنند که دلایل روانشناختی و جامعه شناختی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =