۵۲۹ میلیارد تومان بهای گندم و کلزا به کشاورزان همدان پرداخت شد

همدان- ایرنا- مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان از واریز ۵۲۲ میلیارد تومان بهای گندم به حساب کشاورزان این استان خبر داد و گفت: هفت میلیارد تومان از مطالبات کلزاکاران استان نیز پرداخت شده‌است.

مسعود بکایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان همدانی به ۳۶۹هزار و ۶۶۸ تن رسیده است و تا زمانی که محصول گندم در مزارع وجود داشته باشد مراکز خرید در سراسر استان دایر هستند. 

وی اضافه کرد: بهای این میزان گندم خریداری شده ۹۳۲ میلیارد و ۸۰۸ میلیون تومان است که تاکنون ۵۶ درصد از این مبلغ به کشاورزان پرداخت شده‌است. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان گفت: ۵۲۲ میلیارد تومان تاکنون به حساب کشاورزان واریز شده است و مابقی نیز در صف پرداخت قرار دارند که در روزهای آتی این امر انجام می‌شود. 

بکایی به خرید تضمینی دانه های روغنی نیز اشاره کرد و افزود: یک هزار و ۹۳۳ تن کلزا از تولیدکنندگان استان خریداری شده این و همچنان این روند ادامه دارد. 

وی بهای این میزان محصول خریداری شده را ۹ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هفت میلیارد تومان معادل ۸۴ درصد از طلب این کشاورزان به حسابشان واریز شده‌است. 

به گفته مدیرکل غله و خدمات بازرگانی همدان نرخ یک کیلوگرم خرید تضمینی گندم ۲ هزار و ۵۰۰ تومان و کلزا چهار هزار و ۶۶۰ تومان ‌است.

۶۰ مرکز خرید در سراسر استان و یک مرکز در شهرستان نهاوند کار خرید تضمینی گندم و کلزا را در استان همدان به عهده دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =