۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83897807
۰ نفر

برچسب‌ها

ایجاد هفت هزار فرصت شغلی جدید در البرز

کرج - ایرنا - سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز با اشاره به بیش از ۸۵۰ فرصت شغلی در شهرک صنعتی کوثر البرز عنوان کرد که با راه اندازی طرح های توسعه ای در این شهرک ظرفیت اشتغال  در این منطقه به هفت هزار نفر خواهد رسید.

علی مهدی پور روز چهارشنبه در نشست رییس کل دادگستری البرز با مدیران  واحدهای صنعتی  شهرک صنعتی کوثر افزود: ۲۵۲ قرارداد سرمایه گذاری در این شهرک منعقد که از این تعداد ۵۵ واحد مشغول تولید هستند.

وی با اشاره به طرح توسعه ای شهرک صنعتی کوثر افزود: در این فاز ۱۹۷ طرح در دست اقدام داریم که از این تعداد ۱۸۰ طرح در مرحله ساخت و ساز، واگذاری و تخصیص زمین قرار دارند.

مهدی پور ادامه داد: طی ۲ سال گذشته سرمایه گذاران بسیاری جذب شهرک صنعتی کوثر شده، به نحوی که از ۱۳ قرارداد سرمایه گذاری در سال ۹۶ این رقم در سال ۹۸ به ۱۰۰ مورد رسیده است.

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی البرز با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۰ قرارداد واگذاری در این شهرک داشتیم اظهار داشت: علاقمندی سرمایه گذاری برای حضور در این شهرک نشان دهنده این مهم است که با وجود تحریم و مشکلات دیگر که امروز بخش تولید با آن مواجه است اما صنعت و تولید سرپا و پویا است.

وی در  بخش دیگری از سخنان خود به توسعه زیر ساخت ها در شهر ک صنعتی کوثر اشاره و خاطر نشان کرد: با وجود اینکه ۲۵ تا ۳۰ مگاوات کسری برق داریم اما تاکنون واحدهای صنعتی مشکل برق نداشتند، البته به همین منظور در حال پیگیری برای راه اندازی پست سیار برق هستیم که راه اندازی این پست نیازمند ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار بوده که بنا بر تفاهم فی مابین با استانداری و برق منطقه ای تهران، این مبلغ تامین اعتبار خواهد شد.

مهدی پور ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در خصوص زیر ساخت ها امیدواریم تا پایان سال جاری اتفاقات خوبی در این بخش در شهرک صنعتی کوثر بیافتد.

وی در ادامه به مشکلات پیش روی بخش صنعت اشاره و گفت: بالا رفتن هزینه مصالح ساختمانی سبب افزایش بسیار زیاد احداث کارخانه شده که این مساله تعدادی از سرمایه گذاران را دچار تردید کرده است.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در استان البرز مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =