‌نظارت بر تمرینات ملی‌پوشان کشتی از طریق اپلیکیشن

تهران - ایرنا - مربی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان گفت: از طریق اپلیکیشنی که از سوی فدراسیون تهیه شده از این پس تمرینات ملی‌پوشان را زیرنظر خواهیم گرفت.

«ابراهیم مهربان» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنان منتظر خبر نهایی در مورد برگزار یا برگزار نشدن پیکارهای جهانی کشتی هستیم که قرار است در مرداد ماه اتحادیه جهانی کشتی در این خصوص تصمیم نهایی خود را اعلام کند و بر همین اساس ملی‌پوشان کشتی باید تمرینات را به صورت شخصی دنبال کنند و به صورت مجازی و از طریق این اپلیکیشن تمرینات آنان را از این پس زیر نظر خواهیم گرفت.

مهربان در خصوص اینکه با وجود شرایط موجود آیا حضور ملی‌پوشان کشتی در لیگ برتر کشتی، مشکلی نخواهد داشت؟ گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست و از سوی دیگر اولویت اصلی فدراسیون نیز سلامتی کشتی‌گیران است و مجوز برگزاری لیگ برتر کشتی باید از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش صادر شود.

وی ادامه داد: از سوی دیگر لیگ تنها منبع درآمد کشتی‌گیران است و اگر بسته‌های بهداشتی تهیه شده و پروتکل‌های بهداشتی تدوین شده‌ای که در اختیار وزارت ورزش و جوانان و ستاد مقابله با کرونا در ورزش قرار گرفته است، تایید شود، شاید لیگ برگزار شود.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در خصوص اینکه روس‌ها قرار است مسابقات انتخابی قهرمانی کشور را برای حضور در پیکارهای جهانی برگزار کنند، گفت: کرونا شرایط ویژه‌ای را به وجود آورده و طبیعی نیست. اردوی تیم ملی کشتی آزاد روسیه به دلیل ابتلای ۲ نفر به کرونا تعطیل شد و یا لغو اردوی تیم‌های ملی کشتی ژاپن و ارمنستان نیز به همین دلیل بود. هیچکس نمی‌تواند آینده کرونا را مشخص کند و به همین دلیل اتحادیه جهانی کشتی برای تصمیم‌گیری نهایی همه موارد را در سراسر جهان رصد می‌کند.

وی در خصوص شرایط ملی‌پوشان کشتی نیز گفت: به طور حتم بعد از گذشت حدود ۵ ماه، شرایط آنها مانند شرایط درون اردویی نیست چرا که تمرینات خود را به صورت شخصی و خارج از اردو برگزار کردند و اینکه انتظار داشته باشیم آمادگی آنان مانند دوران تمرینات اردوی باشد، دور از انتظار است. به طور حتم کادر فنی بعد از تصمیم نهایی اتحادیه جهانی کشتی، تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی خواهد کرد.

مهربان خاطرنشان کرد: در برنامه‌ای که با عنوان پویش کمک مومنانه در فدراسیون کشتی برگزار شد، فرصتی دست داد تا ملی‌پوشان کشتی یکبار دیگر دور هم جمع شوند و دیداری تازه کنند و از حال و هوای یکدیگر باخبر شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =