کارگران و کارفرمایان اردبیلی در بحران کرونا ۱۵۰۰ بسته معیشتی توزیع کردند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اعلام کرد: تعداد ۱۵۰۰ بسته غذایی طی پنج ماه گذشته در قالب کمک مومنانه توسط کارگران و کارفرمایان اردبیلی تهیه و در بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش ایرنا ، قاسم رحیمی روز چهارشنبه در رزمایش شیفت ایثار که به همت کارفرما و کارگران کارخانه نگین زرین چوب اردبیل برگزار شد، گفت: با مجاهدت کارگران و همکاری کارفرمایان، در ایام شیوع ویروس کرونا، برنامه "شیفت ایثار" در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی استان در حال اجراست.

وی بیان کرد: در قالب این برنامه، کارگران داوطلبانه مبلغ دستمزد یک ساعت تا یک روز خود را با تهیه سبد معیشتی در اختیار نیازمندان قرار می‌دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل اضافه کرد: پویش جشن دست یاریگر عنوان برنامه‌ای دیگر با هدف ترغیب تولیدکنندگان و کارفرمایان برای کمک به نیازمندان و آسیب‌دیدگان کرونا است تا در قالب آن، خیرین و تولیدکنندگان کمک‌های مؤمنانه خود را به دست نیازمندان برسانند.

وی اظهارداشت: کارگران در شرایط سختی که بیماری کرونا همه چیز را تحت تاثیر قرار داده، با همدلی و رشادت و با تمام توان برای پاسداری از چرخه زندگی مردم لحظه‌ای دست از کار نکشیده و برای حفظ سلامتی شهروندان در قالب ساخت و تهیه اقلام بهداشتی سینه سپر کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در این مراسم با بیان اینکه دستگیری از نیازمندان در جامعه اسلامی همواره وجود داشته و مورد تحسین بوده است، گفت: در بحران کرونا ملت بزرگ ایران اسلامی و استان اردبیل با کمک‌ به نیازمندان واقعا شاهکار کردند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی با تاکید بر ضرورت دستگیری از نیازمندان از طریق اطعام نیازمندان در عید غدیر افزود: همه مردم ایران و استان اردبیل یک خانواده بوده و باید مشکلات نیازمندان را مشکل خود دانسته و در جهت رفع آن تلاش کنند.

وی کمک‌ و یاری به نیازمندان حتی به مقدار کم و کوچک توام با اخلاص را بسیار ارزشمند خواند و با اشاره به اقدامات ارزشمند سپاه در کمک به نیازمندان بیان کرد: حضور سپاه در برهه‌های حساس کشور به خصوص در بحران کرونا منجر به حل مشکلات جامعه شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری اردبیل نیز در این رزمایش، با اشاره به همکاری ارگان‌های مختلف برای تامین زیرساخت‌های لازم در مبارزه با ویروس کرونا گفت: شیوع کرونا علاوه بر سلامت مردم، اقتصاد و معیشت مردم را نیز تحت تاثیر قرار داده و از این‌رو کمک‌های مومنانه مردم نوعدوست و خیر استان اردبیل باعث شده است تا بخشی از مشکلات اقتصادی نیازمندان رفع شود.

بهروز ندایی با تقدیر از اقدام شایسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان متولی اصلی کمک مومنانه در استان اردبیل بیان کرد: سپاه پاسداران با شناسایی نیازمندان و آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا، توانست کمک‌های مومنانه مردم را به دست نیازمندان برساند.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل هم در این رزمایش اعلام کرد: در مرحله اول کمک مومنانه، بیش از ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در بین خانواده‌های نیازمندان توزیع شد.

سرهنگ شکر عبدی افزود: در مرحله دوم کمک مومنانه نیز که در سه محدوده زمانی و از ابتدای عید قربان شروع شده است، تاکنون بیش از ۲۵ هزار بسته معیشتی در استان اردبیل و در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =