رئیس قوه قضاییه حادثه انفجار در بندر بیروت را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - رئیس قوه قضاییه در پی حادثه انفجار در بندر بیروت، با صدور پیامی این مصیبت را به ملت شریف، دولت محترم و مقاومت محبوب لبنان تسلیت گفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز رسانه قوه قضاییه، در پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی آمده است: حادثه دلخراش انفجار در بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از مردم عزیز لبنان شد، قلب دوستداران مردم آن کشور و ملت مقاومش را آزرده کرد. آسیب دیدن بخش مهمی از زیرساخت‎های اقتصادی بیروت و تبعات آن، مصیبت را برای مردم این کشور دو چندان کرده است.
وی افزود: اقدام ضروری امروز، ضمن حفظ انسجام ملی و مراقبت از فتنه گری و اختلاف افکنی های احتمالی دشمنان ملت و دولت لبنان، رسیدگی فوری به نیازهای اولیه مردم لبنان است که در اثر این حادثه تامین آن با اختلال مواجه شده است. 
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: این حادثه دردناک در شرایطی به وقوع پیوست که هنوز زخم های ناشی از اشغالگری رژیم صهیونیستی و تجاوزهای مکرر این رژیم ضد انسانی بر جان و تن ملت لبنان التیام نیافته که این ملت مظلوم زیر تازیانه های تحریم های ظالمانه رژیم آمریکا تحت فشار قرار گرفته است.
رئیسی اضافه کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه و ضد حقوق بشری که در ماه های گذشته از سوی رژیم جنایتکار امریکا علیه ملت لبنان وضع شده و مانع جدی در رسیدگی به نیازهای ضروری مردم لبنان است، تلاش برای لغو فوری این تحریم ها در جهت جلوگیری از ایجاد فاجعه انسانی باید در دستور کار دولت های دوست لبنان و مجامع بین المللی قرار بگیرد. 
رئیس قوه قضاییه گفت: ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی پیگیری حقوقی برای لغو این فشارها و دفاع از حقوق مردم رنج دیده لبنان را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

به گزارش ایرنا، در پی وقوع آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، روز گذشته (سه‌شنبه) انفجار مهیبی رخ داد. که بر اساس آخرین آمار تاکنون ۱۰۰ کشته و بیش از چهار هزار زخمی بر جای گذاشته است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =