استاندار: بنیاد شهید در ساماندهی گلزارهای شهدا خوزستان جدی‌تر فعالیت کند

اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با گلایه از انفعال اداره کل بنیاد شهید و امور ایثار گران خوزستان در جذب اعتبارات ویژه گلزار شهدای شهرستان‌های استان، گفت: لازم است این اداره کل با توجه و تلاش ویژه‌ای نسبت به ساماندهی گلزارهای شهدا اقدام کند.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوزستان در استانداری خوزستان، اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت‌های اداره کل نبیاد شهید و امور ایثارگران تکریم و پاسداشت قهرمانان ملی کشور است.

وی ادامه داد: فضاسازی مربوط به گلزار شهدا قطعا رضایت خانواده‌ها و خداوند متعال را درپی دارد و بر همین اساس نباید از هیچ کوششی دریغ کرد.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه مدیرکل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در شورای برنامه ریزی شهرستان‌ها حضور پیدا کند، گفت: با تعامل و هماهنگی که صورت می‌گیرد امکان اختصاص اعتبارات مورد نیاز برای ساماندهی گلزارها از شهرستان‌ها فراهم خواهد شد.

شریعتی تصریح کرد: در این رابطه به فرمانداران سراسر استان ابلاغ می‌شود تا این منابع را با اولویت در اختیار اداره کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان قرار دهند.

استاندار خوزستان شهدا در نظام جمهوری اسلامی هم از نظر دیدگاهی و هم از نظر اعتقادی جایگاه بسیار رفیع و با اهمیتی دارند، گفت: به‌همین منظور لازم است بیش از پیش، قهرمانان ملی که برای حفظ این مرز و بوم جان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کردند مورد تکریم و احترام قرار بگیرند.

وی همچنین در بخش دیگری از این نشست بر رفع مشکل ساخت واحدهای شهرک بعثت جانبازان اهواز را خواستار شد و گفت: در این رابطه از مدیرکل راه و شهرسازی استان با هماهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باید اقدامات لازم برای رسیدگی به درخواست ایثارگران مالک این واحدها را در دستور کار قرار دهند.

استان خوزستان ۱۵هزار و ۷۳۵ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =