کنکور ارشد با حضور هفت هزار و ۱۲۰ داوطلب در ایلام برگزار می‌شود

ایلام - ایرنا - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت: آزمون کارشناسی ارشد همزمان با دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور در ایلام با حضور هفت هزار و ۱۲۰ داوطلب و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی بر اساس دستورالعمل های تدوین شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزار می‌شود.

مصطفی نعمتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آزمون در نوبت صبح روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ۱۶ تا ۱۸ مرداد جاری در حوزه های دانشگاه ایلام، آزاد، پیام نور و موسسه آموزش عالی باختر براساس اطلاعات مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوطه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص تعداد داوطلبان زن و مرد افزود: از مجموع هفت هزار و ۱۲۰ داوطلب سه هزار و ۳۰۲ نفر زن و سه هزار و ۸۱۸ نفر مرد هستند.

نعمتی یادآور شد: با توجه به شیوع کرونا و در راستای اجرای پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی، امسال محل‌های برگزاری آزمون افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: تمام فضاها و تجهیزات موجود در حوزه‌های برگزاری آزمون قبل و بعد از امتحان به طور کامل ضد عفونی می شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام گفت:داوطلبان لازم است مشخصات شناسنامه‌ای، ثبت‌نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) و اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه خود را کنترل و در صورت مغایرت به باجه رفع نقص، واقع در سازمان مرکزی دانشگاه ایلام مراجعه کنتد.

نعمتی افزود: فرآیند برگزاری آزمون از ساعت هشت صبح آغاز می شود و در حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶ و ۳۹ دقیقه باز خواهد بود و راس ساعت هفت و ۳۰ دقیقه نیز بسته خواهد شد، لذا از همه داوطلبان تقاضا می شود جهت جلوگیری از ازدحام در ساعت اولیه صبح در محل آزمون حضور داشته باشند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام اضافه کرد: داوطلبان لازم است با توجه به رشته امتحانی و موادی که امتحان خواهند داد لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشند و با توجه به شرایط موجود حتما از ماسک استفاده کنند.

نعمتی با بیان اینکه داوطلبان از آوردن‌ وسایل‌ اضافه به‌ جلسه‌ آزمون‌ خودداری کنند، گفت: به‌ همراه ‌داشتن‌ هر کدام‌ از وسایل‌ مندرج‌ در این‌ بند به‌ عنوان‌ تقلب‌ و تخلف‌ تلقی و با داوطلبان‌ برابر آیین‌ نامه‌ تقلب‌ و تخلف‌ رفتار خواهد شد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا، تمهیدات لازم را برای برگزاری این آزمون اندیشیده شده و آزمون با دقت تمام و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله اجتماعی و با حضور نمایندگان اداره بهداشت استان برگزار می‌ شود.

نعمتی افزود: داوطلبان زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابند و برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول نکنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =