مدیر شرکت نفت: توزیع گاز مایع در کرمان الکترونیکی می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از ۲۰ مردادماه سال‌جاری در این استان بر بستر الکترونیک عملیاتی می‌شود.

سیدباقر نورالدینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع ابتدا از ۲ استان کلید خورد و پس از آن در دیگر استان‌ها به‌صورت پله‌ای اجرا می‌شود که بعد از اجرایی شدن این طرح در استان ها، مشکلات آن رفع شده است. 

وی اظهار داشت: پس از وارد کردن کارت بانکی سرپرست خانوار و ثبت در سایت، به‌صورت ماهانه سهمیه کپسول گاز در سیستم ذخیره می‌شود و مردم می‌توانند در یکی از عوامل توزیع گاز مایع سهمیه خود را ‌دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: هدف از اجرای این طرح توزیع و دریافت سوخت سریعتر و آسانتر بین خانوار و جلوگیری از عرضه خارج از شبکه است.

وی تصریح کرد: طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع در راستای توزیع عادلانه و رفع نواقص شبکه در استان کرمان اجرایی می‌شود.

نورالدینی افزود: برخی از اهالی استان کرمان در فصل سرما برای تهیه کپسول گاز مایع دچار مشکل می‌شدند لذا شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی سامانه نیوتجارت آسان را برای تمام مصرف کنندگان گاز مایع کپسول بر بستر الکترونیک و کارت بانکی اجرا می‌کند.

وی عنوان کرد: صنوفی که از گاز مایع استفاده می‌کنند نیز در سامانه کارت بانکی را ثبت و جزو مشمولان این طرح می‌شوند.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان گفت: این طرح به‌صورت هدفمند ‌و نظام‌مند، توزیع عادلانه بهتر با قیمت مصوب را به‌مصرف کننده ارائه می‌کند.

وی ادامه داد: مردم می‌توانند از هشت تاسیسات شرکتی گاز مایع و ۱۹ تاسیسات مردمی در استان کرمان گاز مایع مورد نیاز خود را تامین کنند و عاملان توزیع پوزهای بانکی را در اختیار افراد قرار می دهند و تاکنون ۳۰ درصد عاملان توزیع پوز بانکی خود را دریافت کرده‌اند.

وی بیان داشت: افرادی که در سامانه Newtejaratasan.niopdc.ir ثبت‌نام می‌کنند، کارت بانکی و کلیات را ثبت و مشمول این طرح می شوند و با مراجعه به عاملان توزیع مبلغ عادلانه و سهمیه خود را دریافت می کنند.

نورالدینی با بیان اینکه برای هر خانوار سه کپسول سهمیه در ماه در نظر گرفته شده است گفت: اتباع دارای مجوز نیز می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کنند و از خدمات آن بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: همچنین توزیع نفت‌گاز در بستر هوشمند را در استان کرمان اجرایی کردیم که آن طرح نیز به خوبی پیش می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =