۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۳
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83897555
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز مطالعات برای چگونگی پیک برق سال آینده

تهران - ایرنا - براساس برنامه ریزی برای ایجاد زیرساخت مطالعاتی و پیش بینی وضعیت شبکه در پیک بار سال آتی، اطلاعات مربوط به طرح های قابل حصول تا افق سال ۱۴۰۰ از شرکت های برق منطقه ای، مادر تخصصی برق حرارتی و مدیریت منابع آب ایران جمع آوری و مدل سازی شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو ، اقدام های اولیه برای مطالعات پیش‌­بینی وضعیت پیک سال آتی با نگاه ملی، در قالب طرح مطالعات جامع و هماهنگ کشور با همکاری شرکت توانیر، شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و کارگروه­‌های مطالعات جامع و هماهنگ شرکت­‌های برق منطقه‌­ای آغاز شد.

بر اساس این گزارش، این مطالعات با هدف بررسی وضعیت شبکه در کل کشور از دیدگاه انتقال و فوق ­توزیع، نحوه رفتار و پاسخ نقاط مختلف شبکه به رشد بار، مشخص کردن طرح­‌های مورد نیاز و اولویت‌دار شبکه تا پیک سال آتی و تعیین طرح‌­های موثر در رفع گلوگاه‌­های شبکه در میان­ مدت، هر ساله پس از عبور از پیک این برنامه اجرا می­‌شود.

همچنین تشکیل زیرساخت مطالعاتی، مشخصات طرح‌­های قابل حصول تا پیک ۱۴۰۰ و پس از آن به تفکیک زمان پیش­‌بینی بهره­‌برداری، از سازمان­‌های مرتبط در اواخر تیرماه دریافت و فرآیند مدل سازی با همکاری شرکت­‌های برق منطقه‌­ای در نیمه نخست مردادماه به پایان می رسد.
 یکپارچه سازی مدل‌های منطقه‏‌ای و همچنین پس از اجرای فرآیند پیش‌­بینی بار و ورود اطلاعات آن به نرم‏‌افزار مطالعاتی، مدل نهایی به عنوان یک زیرساخت اساسی برای انجام مطالعات جامع و هماهنگ کشوری آماده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =