۳۵۴ نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه پزشکی مشهد مهر و موم شد

مشهد- ایرنا- رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد ۳۵۴ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دلیل رعایت نکردن توصیه‌های بهداشتی در مقابله با بیماری کرونا مهر و موم شده‌اند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، محمد باباخانی افزود: بازرسان بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از زمان شروع طرح نظارت بهداشتی ضدکرونایی تاکنون به دو هزار و ۹۰۰ نانوایی در خراسان رضوی که دستورالعمل‌های بهداشتی در کنترل کرونا را رعایت نمی کردند اخطار داده اند و در صورت تکرار برخوردهای شدیدتری صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: صدور این اخطاریه‌ها برای نانوایی‌های متخلف حاصل حدود ۲۸ هزار نوبت بازدید از نانوایی‌های شهر مشهد و ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قالب طرح بسیج مبارزه با کرونا از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که نانوایان متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند افزود: از ابتدای شروع طرح تاکنون تعداد ۷۲۱ نانوایی متخلف در مناطق زیر پوشش دانشگاه به دادگاه معرفی شدند.

باباخانی گفت: این مجموعه در زمینه حفظ سلامت مردم که مهمترین وظیفه و مسوولیتش است با هیچ کسی تعارف ندارد و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه نانوایی‌ها موضوع را به شماره‌های ۱۹۰ و ۱۹۱ اطلاع‌رسانی کنند تا بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی پذیرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر حدود  چهار هزار نانوایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت دارند که به‌صورت مستمر تحت نظارت و بازرسی قرار دارند و چنانچه عدم رعایت اصول بهداشتی در نانوایی که یکی از محل‌های انتقال ویروس کرونا به شمار می‌رود مشاهده شود برخورد قانونی با متخلفان آن نانوایی صورت می‌پذیرد.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بر اساس دستورالعمل‌های تعیین شده پرداخت هزینه نان باید با استفاده از کارت‌خوان و فقط توسط خود مشتری انجام شود و از سوی دیگر در هر نانوایی باید یک فروشنده برای دریافت وجه نقد به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید در حوزه‌های تهیه و توزیع نان در تماس و ارتباط مستقیم باشد.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری این استان در قالب ۱۷ شهرستان دیگر از خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور بهره می‌برند. 

بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۱۷ هزار و ۸۰۲ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha