۱۵ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2955
کد خبر: 83897506
۰ نفر

برچسب‌ها

کوله بار مشکلات بر دوش خبرنگاران  

یزد - ایرنا - خبرنگاری عشق است و هنر، فن است و بیان، خبرنگار، روح تازه ای به جامعه می دمد وآن را سرزنده و با نشاط می کند و  بالندگی، تحرک و پویایی یک شهر در گرو داشتن خبرنگاران خلاق، با انگیزه و فعال است.

به گزارش ایرنا، هر روز و شب سوژه های مختلفی ذهنم را به خود مشغول می کند، سوژه هایی که شاید خیلی ها بی اعتنا از کنار آن بگذرند؛ اما به واسطه حرفه ام نسبت به آن حساسیت و واکنش نشان می دهم.

گاهی برای برخی از آنها دست به قلم شده و گاهی هم واژه ها را در ذهنم در کنار هم می چینم؛ اما قلمم به دلیل بی توجهی ها و انتقاد ناپذیری ها برای نوشتنش سخت حرکت می کند؛ اما هیچ گاه به واسطه  ناملایمات و سختی ها،آن را کنار نمی گذارم؛ چرا ارزش و حرمت قلم را باید پاسداشت و قرآن هم  به قلم سوگند یاد می کند.

وقتی می بینم مردم با برخی مشکلات دست و پنجه نرم می کنند وجدانم راحت نیست و آرام و قرار ندارم، شب ها و روزها با این مشکلات کلنجار می روم تا بتوانم گوشه ای از آن را منعکس کنم به امید آنکه بخشی از مشکلات جامعه رفع شود.

گاهی یک سوژه و گزارش خبری هفته ها و ماه ها ذهنم را به خود مشغول می کند و گاهی تاثیرگذاری یک مطلب و حل مشکلی به نگارش ده ها مطلب و گذشت چندین ماه وابسته و نیازمند یک جریان سازی خبری است، اینجاست که خبرنگار را خسته و ناامید می کند.

دوباره ۱۷ مرداد آمد و روز خبرنگار بر اوراق تقویم‌ها نمودار شد، روزی که دیگران از من می گویند و من از دیگران، روزی که سوژه های خبری همچون دیگر روزهای سال نمی گذارد به خود بیندیشم.

آری خبرنگاران زحمتکشان عرصه اطلاع رسانی، تولید خبر و محتواهای فرهنگی و علمی هستند، کسانی که از سپیده دم صبح تا پاسی از شب برای آگاهی بخشیدن به جامعه تلاش می کنند،کسانی که با کمترین چشم داشت مادی با عشق ، علاقه و انگیزه وصف ناشدنی به جامعه خدمت می کنند، کسانی که برای دیده شدن تلاش می کنند اما خود دیده نمی شوند.   

خبرنگاران با همه سختی ها و مشقت ها، همیشه در کنار مردم و به فکر دردهای آنان هستند و در عصر اطلاع رسانی و شفافیت، نقش خبرنگاران به عنوان نمایندگان افکار عمومی مهم و تاثیرگذار است.

ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به تمامی فعالان این عرصه تبریک می گوئیم.

شهید صارمی در خرداد سال ۱۳۴۷ در شهرستان بروجرد متولد شد بعد از اخذ دیپلم و شرکت در کنکور سراسری و پذیرفته شدن در رشته جغرافیا به تهران مهاجرت کرد بعد از گذراندن چند ترم از طریق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران راهی جبهه‌های نبرد شد و مدت ۱۷ ماه را در آن جا گذراند،  مجدداً به دانشگاه بازگشت و به ادامه تحصیل پرداخت.

محمود در سال ۱۳۷۰ مشغول به همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران شد،  در سال ۱۳۷۱ در حالی که به تحصیلات خود در مقطع کارشناسی ارشد ادامه می‌داد، ازدواج کرد. در سال  ۱۳۷۵ به عنوان مسوول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افعانستان انتخاب شد و ۲ سال بعد در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ در شهر مزار شریف به دست گروه طالبان کشته شد.

در ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی مستقر در مزار شریف افغانستان، به همراه هشت نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروه طالبان به شهادت رسیدند.  

 شهادت  صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران در ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ بهانه ای شد برای نامگذاری یک  روز از سال به نام نامیِ «خبرنگار».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =