مصرف برق بیش از ۱۳ هزار مشترک هرمزگان لحظه‌ای پایش می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: درحال حاضر مصرف برق ۱۳ هزارو ۶۸۳ مشترک استان به صورت آنلاین و لحظه‌ای پایش می‌شود.

مهرداد حاجی زاده روز چهارشنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: این مشترکان دارای کنتورهای هوشمند هستند که در صورت مصرف نامتعارف برق، بلافاصله اخطار لازم به آن‌ها داده می‌شود.
وی بیان داشت: هم اکنون نرم افزار پایش فیدرهای خروجی پست‌های فوق توزیع برق توسط کارشناسان شرکت توزیع برق هرمزگان طراحی شده که بار خروجی پست‌ها را اندازه گیری می‌کند. 
معاون فروش وخدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهارداشت: عملکرد این نرم افزار به گونه‌ای است که در صورت افزایش نامتعارف بار خروجی از پست، نرم افزار هشدار لازم را به مرکز پایش اعلام می‌کند.
حاجی زاده گفت: پس از آن نیز با اعلام مرکز پایش به ناحیه موردنظر اقدام‌های لازم جهت تعدیل بار شبکه به منظور جلوگیری از خاموشی ناخواسته برق انجام می‌شود.
وی یادآورشد: دمای بالای هوا در هرمزگان استفاده از لوازم سرمایشی را به صورت پیوسته در ساعت بعداز ظهر به حداکثر رسانده و همین موضوع باعث شده بار شبکه توزیع برق در این ساعت به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد و شبکه در وضعیت قرمز قرار گیرد.
 شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان ۷۱۲ هزار مشترک دارد که ۱۳ هزارو ۶۸۳ مشترک دارای کنتور هوشمند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =