امضای ۲ تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه تربیت مدرس و صندوق حمایت از پژوهشگران

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه‌های همکاری پسادکتری و پسادکتری ویژه به عنوان سومین تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه تربیت مدرس منعقد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، این تفاهم نامه های همکاری امروز - چهارشنبه - با حضور ایمان افتخاری رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در محل صندوق  امضا شد.

این ۲ تفاهم نامه در راستای اجرای ۱۵ طرح تحقیقاتی و ۳۰ طرح تحقیقاتی پسادکتری و ۳۰ رساله دکتری در راستای سیاست‌ها و اولویت‌های تحقیقاتی صندوق حمایت از پژوهشگران و ایجاد لینک پرتال‌های دانشگاه تربیت مدرس و این صندوق برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده و در دست اجرا به امضا رسید.
اعتبار مالی این تفاهم نامه ها  به صورت مشترک توسط طرفین به نسبت ۷۰ درصد صندوق و ۳۰ درصد دانشگاه تامین می شود.

محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس در نشست خبری که به صورت آنلاین و مجازی در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برگزار شد، افزود: درسال های گذشته صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای پشتیبانی  از محققان پسا دکترا، همکاری های زیادی با دانشگاه داشته است به طوری که در سال های گذشته این صندوق از ۲۰ محقق پسادکتری حمایت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا بسیاری از محققان توانستند در کسوت هیات علمی دانشگاه و یا دانشگاه های دیگر جذب شوند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در سال جاری دانشگاه تربیت مدرس یک ماموریت ویژه را برای خود قرار داده است و آن تخصیص ۵۰ درصد فعالیت دانشگاه به مسایل آکادمی و علمی و ۵۰ درصد به فناوری و نوآوری است،  ما همواره در این دانشگاه به حرکت از دانشگاه آکادمیک به دانشگاه نوآور و فناور توجه ویژه ای داریم.  

احمدی به تفاهم نامه ای که با صندوق حمایت از پژوهشگران منعقد شد، تصریح کرد: انعقاد این تفاهم نامه نیز در راستای حمایت از محققان پسا دکتری است که تحقیقات خود را یک سال و نهایتا دو سال با تهسیلات اعطایی از سوی صندوق  انجام دهند و جذب دانشگه تربیت مدرس شوند.

همکاری با ایرانیان غیر مقیم در دانشگاه 
وی با تاکید بر این که این دانشگاه سابقه همکاری با نخبگان غیرمقیم را دارد، گفت: این فرصت همکاری با کمک این صندوق فراهم شده که قرار است از نظر کیفیتی ارتقا پیدا کند و بیش از گذشته  با متخصصان غیر مقیم در دانشگاه داشته باشیم.

رییس دانشگاه تربیت مدرس  با یادآوری این که در این دانشگاه در دوره تحصیلات تکمیلی به رشته های بین رشته ای توجه ویژه ای داریم، گفت: تمام رشته های پزشکی، فنی مهندسی، گروه پایه  همواره با یکدیگر در ارتباط هستند،  آینده علم و فناوری در حوزه فناوری های همگرا (بیو، نانو، آی تی، علوم شناختی) است، این دانشگاه نیز توجه ویژه ای به این فناوری ها می شود.  

احمدی با بیان این که فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی از کشور به صورت مختصر با دانشگاه تربیت مدرس ارتباط دارند، خاطرنشان  کرد: در این دانشگاه شرایطی را توسط اساتید به وجود آورده ایم که بتوانیم با آنها ارتباط داشته باشیم و تحقیقات را با همکاری یکدیگر انجام دهیم.

وی با تاکید بر این که دانشگاه در جستجو و کشف افراد نخبه در سطح جهانی و بین المللی است، گفت: با شبکه ای که بین اساتید و محققان خارج از کشور ایجاد شده افراد بالقوه و توانمندی توانسته اند با دانشگاه ارتباط بگیرند و یا دوره پسادکتری  خود را در این دانشگاه بگذرانند.  

رییس دانشگاه تربیت مدرس افزود: بنا داریم با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران و با ارایه تسهیلاتی به آنها بتوانیم ارتباط با دانشگاه های خارج از کشور و ایرانیان مقیم خارج را با دانشگاه برقرار کنیم، این دانشگاه توجه خاصی به استفاده از فارغ التصیلان بزرگ داشته و در نطر داریم پسادکتری ویژه را با کمک و همکاری صندوق  داشته بایم تا بتوانیم نقشی در تکمیل نخبگان دانشگاهی داشته باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =