۱۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83897432
۰ نفر

برچسب‌ها

گرمای تموز در همدان فروکش کرد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با پایان فعالیت توده هوای گرم در آسمان همدان، گرمای تموز در مناطق مختلف این استان کاهش یافت.

محمدحسن باقری شکیب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۷۲ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار محلی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: در روزهای آینده سرعت وزش باد در ساعت‌های بعدازظهر در نقاط مختلف استان افزایش می‌یابد.

باقری شکیب با اشاره به کاهش دمای هوا در چند روز گذشته، ادامه داد: از میانه هفته آینده دمای نقاط مختلف استان بین یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اضافه کرد: با گرم شدن دمای هوا، دمای برخی از نقاط استان در چند روز گذشته به ۴۰ درجه سانتی گراد بالای صفر نیز رسید.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۳۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و بهار با ۱۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنک ترین شهرهای استان بوده‌اند.

باقری شکیب عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha