عضو شورای شهر مشهد به حداقل رسیدن تردد خودرو در کوه پارک را خواستار شد

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: تردد خودروها در کوه پارک این شهر باید به حداقل ممکن برسد.

مجتبی بهاروند روز چهارشنبه به هنگام  بازدید از کوه‌پارک افزود: رویکرد کوه‌پارک، انسان‌محوری است و شهروندان نیز باید برای کاهش تردد خودروها در این مجموعه همراهی کنند تا شرایطی ایمن و مطلوب برای استفاده‌کنندگان از این فضا فراهم شود.

وی اضافه کرد: زیرساخت‌های خوبی در مجموعه کوه پارک پیش‌بینی شده که یکی از شاخص‌ترین آنها، مسیرهای دوچرخه است و این طرح، مستعدترین ظرفیت شهری برای اجرای طرح دوچرخه‌های اشتراکی است.

 رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت:به زودی ایستگاه‌های این دوچرخه‌ها در مکان‌های مناسب نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند از این زیرساخت و بستر مهیا شده به بهترین شکل بهره‌مند شوند.

بهاروند افزود: توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری و تحقق شهر انسان‌مدار یکی از تاکیدات کمیسیون عمران،‌ حمل‌ و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد به شهرداری این شهر بوده که خوشبختانه با جدیت هم پیگیری شده است.

طرح ایجاد "کوه‌پارک" در ارتفاعات جنوبی کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد پس از توقف اجرای طرح جاده کمربندجنوبی این شهر در گستره دو میلیون متر مربع تدوین و ظرف ٣۶ ماه برای بهره‌گیری شهروندان مشهدی در محدوده واقع در انتهای بولوار دلاوران آماده شد.

تاکنون افزون بر یک میلیون اصله درخت به منظور گسترش فضای سبز در محوطه این بوستان کوهستانی کاشته شده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =