صندوق کارآفرینی امید کرمان ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

کرمان - ایرنا - مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: این صندوق از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۰۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۶۰ میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف پرداخت کرده است.

به گزارش ایرنا، یوسف پورواجد روز چهارشنبه در نشست خبری با تبریک اعیاد ولایت و امامت و با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید از سال ۹۷ در حوزه تسهیلات روستایی آغاز به کار کرده است افزود: تاکنون یکهزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در این زمینه پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی استان کرمان رتبه چهارم کشور را به لحاظ پرداخت تسهیلات روستایی دارد تصریح کرد: در این راستا یکهزار و ۱۸۷ فقره تسهیلات پرداخت و برای ۲ هزار و ۶۱۷ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان با تأکید بر نظارت دقیق از تسهیلات پرداختی برای طرح‌های اشتغالزایی گفت: هفت و یا هشت مورد پرونده در این زمینه وجود داشته که بر اساس تعهداتی که صندوق داده‌اند؛ عمل نکرند اما کمترین انحراف را داشته‌ایم.

پورواجد با بیان اینکه حدود ۵۶ درصد تسهیلات در حوزه کشاورزی، ۲۵ درصد صنعت و ۱۹ درصد در حوزه خدمات پرداخت شده است بیان داشت: سال جاری چهار مرحله از تسهیلات روستایی در استان کرمان پرداخت شده و بیش از ۱۱۵ درصد پرداختی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: مرحله پنجم آن نیز در حال برنامه‌ریزی است اما با این تفاوت سهم صندوق از ۱۷.۵ درصد به ۴۰ درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود بیش ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه صندوق در این زمینه باشد.

معرفی ۲۶ روستا در قالب طرح‌های روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان کرمان با اشاره به تحقق شعار سال افزود: بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در طرح «روستای بدون بیکار» و «هر روستا یک محصول» و صندوق‌های خرد محلی است و تسهیلات در حوزه گردشگری، صنایع کوچک و کشاورزی پرداخت می‌شود.

پورواجد ادامه داد: در قالب طرح‌های روستای بدون بیکار و هر روستا یک محصول ۲۶ روستا در کل استان معرفی شده که ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این روستاها ‌پیش‎بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در قالب صندوق‌های خرد ۴۳ فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال در استان کرمان پرداخت شده است.

پورواجد در ادامه با اشاره به اینکه طی سال گذشته ۱۰۰ میلیارد ریال بودجه در سفر رئیس جمهوری به استان کرمان تخصیص داده شد است افزود: در این راستا تاکنون ۵۰ میلیارد ریال با ۱۳۵ پرونده در حوزه اشتغال تسهیلات پرداخت شد و ۱۳.۵ میلیارد ریال مربوط به ۳۰۰ فقره وام ضروری با سقف ۵۰ میلیون ریال بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری شهرداری کرمان برای افراد سرپرست خانوار و جامعه روستایی که تسهیلات اشتغالزایی از این صندوق دریافت کرده‌اند اما توان ورود به بازار و عرضه کالای خود را ندارند یک نمایشگاه دائمی درشهر کرمان برنامه‌ریزی شده است تا محصول آن‌ها از این طریق بدون واسطه به مصرف‌کنندگان برسد.

افتتاح ۱۰ پرژوه صندوق کارآفرینی امید کرمان در هفته دولت

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان کرمان از بهره‌برداری ۱۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۹ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در شش شهرستان رفسنجان، بم، ریگان، فهرج، نرماشیر و بافت خبرداد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =