فعالیت رستوران‌های بجنورد با ٣٠ درصد ظرفیت از سرگرفته می‌شود

بجنورد- ایرنا- رییس اتاق اصناف بجنورد گفت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، رستوران‌داران و اغذیه‌فروشان مرکز خراسان شمالی از روز شنبه هفته آینده با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند داشت و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.

مهدی امیدوار روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رستوران داران و اغذیه فروشان از اواخر تیرماه تنها مجاز به ارائه خدمات بیرون‌بری شده بودند، اما بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا، از روز شنبه آینده تا ۱۰ روز و به صورت آزمایشی با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند داشت.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف افزود: در صورتی که حضور مشتریان برای سرو غذا، بیش از ۳۰ درصد ظرفیت باشد و یا پروتکل های بهداشتی نادیده گرفته شود، نسبت به پلمب واحد اقدام می شود.

وی درباره مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا برای اصناف گفت: کرونا و شرایط کسب و کار تحمیلی آن سبب شده تا در چهار ماه گذشته، ۲۰۰ نفر از بازاریان مرکز استان پروانه کسب خود را باطل کنند.

رییس اتاق اصناف بجنورد اظهار داشت: صنف آرایشگران بانوان در بجنورد همچنان تعطیل خواهند بود و هنوز برای از سرگیری فعالیت آنان تصمیمی گرفته نشده است. 

حدود ۱۶ هزار واحد صنفی در بازار بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی فعالیت دارند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =