برخی فرصت‌طلبان بدنبال ایجاد نظرگاه با نام ائمه هستند

تهران - ایرنا - مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب در مناطق حاشیه‌ای و دورافتاده با نشر برخی شایعات و جعل ماهیت مکان مقدس خواندن آن مبنی بر اینکه نظر کرده ائمه است، به جمع‌آوری اندوخته‌های اندک مردم می‌پردازند.

حجت‌الاسلام «سید کاظم موسوی‌متقی» روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد فرصت طلب علاوه براینکه به دنبال راه‌اندازی نظرگاه بوده،  عده‌ای نیز در سال‌های گذشته با آذین پارچه‌های سبز رنگ به مدت طولانی در مکان‌های خاص،  سودای معرفی آن مکان‌ها را به عنوان امام‌زاده در سر می‌پرورانند که با آنان برخورد شده و آن مکان یا مورد استفاده‌های فرهنگی قرار گرفته یا تخریب شده است.

وی با تاکید بر اینکه هم اکنون امام‌زاده جعلی وجود ندارد، اظهار داشت: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه،  سازمان اوقاف با همکاری دستگاه‌های مربوطه وارد عمل شده و با خاطیان برخورد خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در این ارتباط افراد سودجو پس از تخریب اینگونه مکان‌ها به دنبال ایجاد شایعات در جامعه برآمده و با فریب افکار عمومی به دنبال احیا دوباره مکان‌های یادشده هستند تا از آن به عنوان منبع درآمدی مناسب استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه اینگونه افراد سودجو واقعا مریض احوال هستند، افزود: این افراد کلا بغض و کینه‌ای خاص با مسایل فرهنگی دارند و به دنبال تخریب برخی افراد مختلف برای رسیدن به اهداف خود هستند.

حجت‌الاسلام موسوی متقی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف در مجموع پاسخگوی شبهات در قالب اینگونه موارد بوده و هست و مقابل افراد سودجو در این زمینه می‌ایستد، گفت: این سازمان به دنبال سوءاستفاده از اعتقاقات مردم نیست زیرا در صورت عدم پاسخگویی به اینگونه مسایل اعتقادات مردم تضعیف خواهد شد.

 وی اظهار داشت: در حال حاضر از هشت هزار امام‌زاده در نقاط مختلف کشور،  دفاتر فرهنگی در ۲ هزار و ۶۰۰ امام‌زاده فعال بوده و ارتباط بسیار خوبی با مردم دارند.

موسوی متقی با بیان اینکه از این تعداد دفاتر فرهنگی ۵۴۰ امام‌زاده ارتباط دوجانبه خود با مردم را به واسطه ۷۲۰ کانال اینترنتی به انجام می‌رسانند، تصریح کرد: کانال‌های اینترنتی یاد شده دارای ۱۹۰ هزار نفر عضو هستند که به صورت دوجانبه در حال تبادل نظر و اطلاعات با مخاطبان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =