استفاده غیر شرب از آب در کرمانشاه ممنوع است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه با هشدار به مشترکان پر مصرف گفت: آب شرب مشترکانی که از آب لوله‌کشی برای مصارف غیر شرب استفاده کنند، قطع خواهد شد.

«فضل‌الله رنجبر» روز چهارشنبه در حاشیه بررسی میدانی وضعیت آب شرب مشترکان در محلات حاشیه‌ای شهر کرمانشاه با اشاره به بالارفتن مصرف آب در شهر کرمانشاه در فصل تابستان، از شهروندان خواست برای جلوگیری از افت فشار و یا قطعی آب صرفه‌جویی کنند.

وی گفت: همه ساله در فصل تابستان و با گرم شدن هوا میزان مصرف آب بالا می‌رود که امسال توصیه‌های کادر درمان مبنی بر شست و شوی مداوم و ۲۰ ثانیه‌ای دست‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا میزان مصرف آب را نسبت به افزایش مصرف در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داده و از شهروندان می‌خواهیم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند.

فرماندار کرمانشاه همچنین از شهروندان خواست به هیچ عنوان از آب شرب برای شست و شوی حیاط، درب منزل و یا خودروهای خود استفاده نکنند و افزود: در صورت مشاهده چنین مواردی نسبت به قطع انشعاب آب این مشترکین اقدام خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت مقابله با انشعابات غیرمجاز و جلوگیری از استفاده از آب شرب برای آبیاری باغات یا صیفی‌کاری، گفت: این موضوع با همکاری دستگاه قضایی پیگیری و با متخلفان برخورد خواهد شد.

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه در پی تقویت شبکه آب شرب شهر کرمانشاه هستیم، گفت: مجوز حفر ۱۰ حلقه چاه جدید در سطح شهر کرمانشاه و مناطقی که تنش آبی بیشتری دارند، توسط استاندار به شرکت آب و فاضلاب استان داده شده، ضمن اینکه این شرکت تلاش‌های موفقی نیز برای راه‌اندازی و احیای مجدد چاه‌های خارج از مدار بهره‌برداری و تزریق آن‌ها به شبکه توزیع انجام داده است.

به گفته رنجبر در همین راستا با همکاری دانشکده کشاورزی قرار شده یک حلقه چاه به کمک تامین آب شرب شهر کرمانشاه بیاید که امیدواریم این اقدام بتواند در تقویت نسبی شبکه آب شرب شهر کرمانشاه در محله‌های کیهانشهر، باریکه و خیابان بنت الهدی کرمانشاه تا حدودی مؤثر واقع شود.

فرماندار کرمانشاه در ادامه گفت: در روزهای گرم و پرتنش آبی تابستان جاری، محله‌هایی همچون انتهای ظفر و تنگه، خیابان قدیم، خیام، بهار، فردسی، شهرک امام خمینی(ره)، نصر، برخی نقاط ۲۲بهمن، فیض آباد، کیهانشهر، فدک و چند محله دیگر با کمبود و کاهش فشار آب مواجه بوده‌اند که با اقدامات انجام شده این وضعیت رو به بهبود نهاده است.

استان ۲میلیون نفری کرمانشاه ۳۷۰ هزار مشترک آب دارد که از این تعداد ۲۲۰ هزار مشترک مربوط به کلانشهر یک میلیون نفری کرمانشاه است.