۳۰ هزار کیلوگرم گوشت بین نیازمندان خراسان جنوبی توزیع شد

بیرجند- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی گفت: امسال به مناسب عید سعید قربان ۳۰ هزار و ۶۳۰ کیلوگرم گوشت قربانی اهدایی از سوی خیران بین نیازمندان استان با اولویت توزیع شده است.

رضا سلم‌آبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال به مناسب عید سعید قربان مردم نیکوکار خراسان جنوبی در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی ۲ میلیارد و ۸۰۳ میلیون تومان نذورات به مددجویان امداد اهدا کردند.

وی با بیان اینکه این میزان کمک نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد رشد داشته است اظهار داشت: مردم در روز عید قربان هزار و ۲۶۳ رأس گوسفند، ۱۵ رأس گاو و ۹ نفر شتر به عنوان نذورات قربانی به نیازمندان کمک کردند که نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تاکید کرد: نذورات قربانی بعد از نگهداری ۲۴ ساعت در پیش‌سرد با اولویت بین بیماران صعب العلاج، سالمندان، ایتام، زنان سرپرست خانوار و فرزندان طرح محسنین توزیع شده است.

امسال بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ کیلو گوشت و ۱۵ میلیون تومان کمک نقدی نیز در عید سعید قربان به موسسات خیریه و مراکز تحت نظارت بهزیستی خراسان جنوبی کمک شده که بین ۱۰ هزار معلول نیازمند و مددجویان مقیم مراکز توزیع شده است. 

اخبار مرتبط