اسبقیان: ورزشکاران با حضور در پویش کمک مومنانه الگو بخش می‌شوند

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: ترویج پویش کمک مومنانه در فضای ورزش می‌تواند به رواج فرهنگ همیاری کمک کند، زیرا ورزشکاران قدرت الگوبخشی در جامعه دارند.

«سیدمحمد شروین اسبقیان» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ترویج پویش کمک مومنانه در ورزش ایران اظهار داشت: فدراسیون جانبازان و معلولین تا کنون پنج مرحله از این پویش را به صورت بسته‌های غذایی و یک مورد به صورت کمک نقدی در بین نیازمندان تقسیم کرده و این پویش در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری انجام شده است. بنا داریم که در ایام اربعین حسینی یک پویش فراگیر راه‌اندازی کنیم و همه هیات‌های استانی و ورزشکاران نیز در آن درگیر باشند. امیدوارم با این حرکات بخشی از مشکلات نیازمندان برطرف شود. کمک‌های امروز به مناسبت عید غدیر بود و به خانواده‌های معلولین اهدا می‌شود.  

رییس فدراسیون با اشاره به تامین اعتبار این کمک‌ها گفت: اعتبار آن از کمک‌های مردمی، کارکنان فدراسیون و برخی از ورزشکاران است و ریالی از اعتبارات جاری فدراسیون هزینه نشده است. کمک‌هایی نقدی که از سوی اقشار مختلف جامعه به دست فدراسیون می‌رسد در قالب بسته‌های حمایتی در بین خانواده‌های معلولان تقسیم خواهد شد.

اسبقیان در ادامه با یادآوری ترویج روحیه ایثار و فداکاری در جامعه ورزش عنوان کرد: ورزش را تنها نمی‌شود در مدال‌آوری و رقابت خلاصه کرد بلکه بخشی از ورزش روحیه ایثار و فداکاری است که امروزه در قالب کمک مومنانه ترویج داده می‌شود. اگر ورزشکاران به عنوان قهرمانان ملی گام در این پویش حضور چشمگیرتری داشته باشند، می‌شود انتظار داشت این پویش در تمام سطوح جامعه ترویج پیدا کند زیرا ورزشکاران به عنوان قهرمانان ملی شناخته شده می‌توانند الگو بخش رفتار شهروندان باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =