نماینده مجلس: دولت در فرصت باقیمانده برای خروج از معضلات اقدام عاجل کند

تهران- ایرنا- نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس با بیان اینکه سقوط ارزش پول ملی موجب کاهش شان و اعتماد به نفس مردم شده است، از رییس جمهور و نمایندگان خواست تا در فرصت باقیمانده اقدام عاجل و جهادی برای حل معضلات داشته باشد.

عبدالناصر درخشان روز چهارشنبه در نطق میان دستور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: گرانی، تورم مشکلات اقتصادی گویی جزء لاینفک زندگی مردم شده است و انگار مسوولان به این موضوع عادت کردند.

نماینده ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس یازدهم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید مردم به تدبیر شما امید بسته‌اند. نمایندگان آیا به این فکر کرده اید با سقوط ارزش پول ملی کشورمان، شان و اعتماد به نفس مردم مان کاهش یافته است. وقتی زندگی بر ملت ما سخت‌تر می‌شود قدرت خریدشان نیز کمتر می‌شود و این موجب شرمندگی آنان نزد خانواده و فرزندان می‌شود، این همان شان و منزلت و اعتماد به نفس مردم‌مان است.

این نماینده مجلس گفت: می‌دانم علت این مشکلات را تحریم‌ها، فشارهایی اقتصادی و همچنین برجام از دست رفته بیان خواهید کرد اما سرزمین غنی و ثروتمند با ظرفیت‌های خدادادی و نیروی انسانی مستعد و توانمند داریم که سال‌ها پیش مقام معظم رهبری به اقتصاد غیرنفتی توصیه جدی داشتند. کاش آن تدبیرها برای استفاده از آنچه که خداوند متعال به ملت ارزانی کرده بود استفاده می‌شد؛ نمایندگان هم باید حرکتی سریع و جهادی برای حل این موضوع داشته باشند.

نماینده ایرانشهر افزود: "جناب رییس جمهور! در این فرصت باقی مانده خدمت، عملی سریع و عاجل مبتنی بر خرد، برای خروج از معضلات بکنید"

درخشان گفت: عدم استفاده از نیروهای متخصص و جوانان کاربلد در پست‌های مدیریتی از موارد سوء مدیریت است که امید دارم شما نمایندگان ملت از جایگاه نظارتی برای رفع این معضل استفاده کنید.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز در مجلس شورای اسلامی با برشمردن مشکلات حوزه انتخابیه خود، خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: از مدارس کپری و کانکس یا سقف مدارس کهنه‌ای بگویم که هر آن امکان دارد تبدیل به آوار شود یا از ۴۰ هزار بازمانده از تحصیل و فضای آموزشی که با کل کشور فاصله نجومی دارد.

وی افزود: معلمان خرید خدمات زحمتکش که در شرایط سخت در آنجا خدمت می‌کنند باید تبدیل وضعیت استخدامی شوند و متاسفانه با حداقل حقوق و دستمزد سر کلاس حاضر می‌شوند.

درخشان خطاب به وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از راه‌های بی کیفیت و بزرگ راه‌هایی که داشتنش رویای مردمانمان است بگویم یا از راه‌های غیراستانداردی که جان هزاران نفر از مردم ما را می‌گیرد به ویژه نماینده دوره دهم را گرفت،  مردم سیستان و بلوچستان در بزنگاه های حساس وفاداری شان را ثابت کردند

این نماینده با ابراز گلایه از وضعیت آب شرب حوزه انتخابیه خود گفت: مردم منطقه با وجود قرار داشتن در کنار اقیانوس و با داشتن منابع آبی فراوان، از بی‌آبی تشنه اند و آیا این تشنگی شایسته مردم این سرزمین است.

وی افزود: یکی دیگر از مشکلات افت ولتاژ برق در دمای ۵۰ درجه است؛ چگونه می‌شود در این شرایط سخت زندگی کرد. همچنین کمبود امکانات بهداشتی و درمانی، سلامت مردم جنوب استان را با خطر جدی مواجه کرده و با کوچکترین بیماری روانه استان‌های همجوار می‌شوند و درمانگاه‌هایش بدون پزشک است.

درخشان تصریح کرد: در مقابل همه کاستی‌ها و بی مهری‌ها به گواه همه جرم شناسان قوه قضاییه کمترین جرم در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، آیا نباید با اطلاع‌رسانی صحیح نگرش نادرست نسبت به این استان تصحیح شود.

نماینده مردم ایرانشهر و سرباز خاطرنشان کرد: مردم سیستان و بلوچستان در برابر ناملایمت‌های زمانه خم به ابرو نیاورده‌اند، اگرچه مورد بی‌مهری فراوان قرار گرفته‌اند اما به ایران، وطن و ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی مهر ورزیدند. تاریخ گواه است که در بزنگاه‌های حساس وفاداری خود را اثبات کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =