شدت گرمای هوا در هرمزگان از فردا کاسته می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: ماندگاری هوای گرم که از اوایل هفته جاری تا به امروز چهارشنبه در استان حاکم است از فردا پنجشنبه شدت آن کاسته می‌شود.

کیانوش عارفی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دمای هوا در هرمزگان که درطول هفته جاری بین چهار تا پنج درجه شدت یافت، از فردا پنجشنبه به طور نسبی بین یک تا سه درجه از میزان آن کاهش می‌یابد.
وی بیان داشت: امروز چهارشنبه در استان هرمزگان پایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم داشت و روند دمایی افزایشی خواهد بود.
معاون هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: موثرترین سامانه هواشناسی امروز استان تاثیرات بادهای ۱۲۰ روزه جنوب شرق کشور است که سبب گردوغبار رقیق، کاهش رطوبت هوا و افزایش محسوس دما  بویژه در نیمه شرقی خواهد شد.
عارفی ادامه داد: وضعیت دریا نیز در ساعت صبح تا ظهر (چهارشنبه) نسبت آرام و در ساعت بعدازظهر با وزش باد جنوب غربی کمی مواج خواهد شد.
وی یادآورشد: در ساعت بعدازظهر امروز چهارشنبه در ارتفاعات غربی هرمزگان  رشد ابر خواهیم داشت که احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهدبود.
عارفی ابزارداشت: صبح فردا پنجشنبه در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان وزش بادهای سطحی جنوب شرقی و در بعدازظهر جمعه در جزایر غربی هرمزگان وزش بادهای نسبت شدید شمال غربی  پیش بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =