مشکلات مالی مانع حضور تیم آوالان مقابل حریف آستارایی خود شد

سنندج‌ - ایرنا - سرمربی تیم آوالان کامیاران گفت:‌ برخی اعضای هیات فوتبال و مسوولین اصرار کردند در بازی روز گذشته مقابل شهرداری آستارا حاضر شویم اما مشکلات متعدد بویژه مسایل مالی مانع حضور تیم در این مسابقه خارج از خانه شد.

حمید امامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازیکن از من تضمین می‌خواهد که اتفاقی برایش در بازی نیافتد و یا دچار مصدومیتی نشود که من هم نمی‌توانم چنین تضمینی بدهم بنابراین مشکلات مختلف دیگر از جمله نداشتن آمادگی بازیکنان و مشکلات مالی دست به دست هم داد که ما در مقابل تیم شهرداری آستارا حاضر نشویم.

وی افزود: سه بازی تیم در لیگ باقی مانده و دیدیم می‌توانیم یک بازی حاضر نشویم و با توجه به اینکه بازی مقابل آستارا از نظر فاصله جغرافیایی دورتر و پرهزینه‌تر بود بدلیل مشکلات بازی نکنیم.

امامی با بیان اینکه به این نتیجه رسیدیم با هزینه‌ای که برای مسابقه متحمل می‌شویم بخشی از بدهی بازیکنان تیم را بپردازیم، اضافه کرد: مسوولین ورزش ما مسوولیت‌پذیر نیستند و فقط قول می‌دهند که به این شیوه تیم اداره نمی‌شود.

وی به نبود مدیریت و برنامه‌ریزی درست در تیم آوالان اشاره کرد و یادآور شد: کدام تیم بدون هیات مدیره فعالیت می‌کند در حالیکه آوالان کامیاران از وجود هیات مدیره بی‌بهره است و فقط هیات مدیره‌ای صوری برای آن تشکیل داده‌اند.

امامی با بیان این پرسش که چرا بازیکنان را مدیون می‌کنیم و امید و آرزویی در دل آنها می‌اندازیم که نمی‌توانیم برآورده کنیم، تاکید کرد: سال آینده مسوولیت تیم را قبول نمی‌کنم فقط این چند بازی به وظایف و تعهدم عمل می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه چطور استان کردستان نمی‌تواند تنها یک تیم فوتبال را اداره کند و در لیگ نگه دارد، گفت: هیچکس دلسوز فوتبال استان نیست چرا که چهار ماه تیم غیرفعال شد و کسی نپرسید مشکل چیست.

امامی یادآور شد: چهار ماه است فریاد می‌زنیم پولی که قول داده شده بود پرداخت نشد، مدیرعامل جوابگوی این موضوع نیست و بازیکن حاضر به بازی نمی‌شود اما کسی توجهی نکرد.

سرمربی تیم آوالان افزود: بازیکن به من زنگ می‌زند که خوابگاه برق ندارد اما آیا من باید این مشکلات را پیگیری کنم این درحالی است که چون کس دیگری برای پیگیری نیست ناچار خودم موضوع را دنبال می‌کنم تا مشکل حل شود.

وی با اشاره به اینکه سرایدار استادیوم آزادی کامیاران به ما می‌گوید در زمین چمن تمرین نکنید، خراب می‌شود، گفت: این درحالیست که چمن زمین آزادی آبیاری هم نمی‌شود و از طریق آتش نشانی پیگیر شدم بیایند چمن را آبیاری کنند.

امامی تاکید کرد: استانداری قول کمک ۵۰۰ میلیون تومانی به تیم داده بود اما نامه آن تا از سنندج به کامیاران رسید به ۳۰۰ میلیون تومان کاهش یافت و شهرداری هم آن را منوط به داشتن درآمد کرد که با این بهانه فقط حدود ۶۰ میلیون تومان آن سال گذشته به تیم پرداخت شد.

وی با بیان اینکه در نهایت ۵۰۰ میلیون تومانی که قول داده شده بود برای ما یک چک بی‌محل بود که محقق نشده است، اظهار داشت: حدود چهار ماه است با هر کسی تماس می‌گیرم که به داد تیم برسد، پاسخی نمی‌دهند اما درست یک روز قبل از بازی با آستارا و بدون اینکه کمکی کنند از ما می‌خواهند به آستارا برویم.

امامی گفت: اگر مقابل تیم آستارا هم حاضر می‌شدیم بدلیل آماده نبودن تیم، شکست با گل خورده دور از انتظار نبود.

وی اضافه کرد:‌ تمرین‌ها به صورت پراکنده انجام می‌شود ولی شیوه تیم‌داری اینگونه نیست اگر می‌خواهیم فوتبال مدرن در حد لیگ کشور داشته باشیم نیاز به برنامه‌ریزی است.

تیم آوالان کامیاران قرار بود روز سه‌شنبه در چارچوب مسابقات لیگ دسته دو کشور در شهر آستارا مقابل شهرداری این شهر به میدان برود که بخاطر مشکلات مالی نتوانست به این شهر سفر کند تا امتیاز کامل بازی به تیم میزبان برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =