بدهی مشتریان بانک توسعه تعاون در کردستان مشمول بخشودگی شد

سنندج - ایرنا - مدیر شعب بانک توسعه تعاون کردستان گفت: طرح بخشودگی بدهی مشتریان شعب این بانک در استان به مناسبت یازدهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه تعاون اجرا می‌شود.

حبیب‌اله عمرانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بانک توسعه تعاون طرح بخشش وجه التزام تأخیر تأدیه دین(بدهی) به میزان ۶ درصد در تسهیلات اعطایی و ۸ درصد در ضمانت‌نامه‌های ضبط‌ شده را تصویب کرد.

وی اضافه کرد:  این طرح به منظور حمایت بیشتر از تسهیلات گیرندگان در زمان شیوع ویروس کرونا و  تعیین تکلیف بدهی بدهکاران در شرایط شیوع این بیماری اجرا می‌شود.

مدیر شعب بانک توسعه تعاون کردستان افزود: آن دسته از مشتریانی که تمام بدهی سررسید شده خود را از تاریخ ۳۱ تیرماه لغایت پایان مهرماه سال جاری تسویه کنند از بخشودگی کامل ۶ درصد وجه التزام تأخیر تأدیه دین در تسهیلات منابع داخلی و هشت درصد وجه التزام تأخیر تأدیه دین در ضمانت‌نامه‌های ضبط ‌شده برخوردار می‌شوند.

عمرانی یادآور شد: بر اساس این طرح، وجه التزام تأخیر تأدیه امهال شده تسهیلات پرداختی از منابع صندوق توسعه ملی با لحاظ شرایط مندرج در طرح، قابل بخشش خواهد بود.

وی میزان مطالبات این بانک را ۲۰۴ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: میزان بدهی مشتریان بانک توسعه تعاون استان هم یک هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =