اهالی رسانه عضو خانواده تعلیم و تربیت هستند

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: اهالی رسانه در آموزش‌وپرورش عضو مهمی از خانواده تعلیم و تربیت هستند و امروز نسبت به توسعه ارتباطات دوسویه با رسانه‌ها مصمم‌تر هستیم.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزرت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در آستانه فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه سال‌ روز خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار با صدور پیامی این روز را به‌تمامی فعالان عرصه رسانه و خبرنگاران تبریک گفت. 

وی در متن پیام خود آورده است: در جهان پیوسته و پیچیده امروز که از آن به‌عنوان دهکده جهانی یاد می‌شود سرعت تحولات و تغییرات چنان بر عرصه‌های زیستی انسان تاثیرگذاشته است که نقش مهم رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی، آگاهی بخشی و شفافیت دو چندان شده است و برای آنکه رسانه‌ها به ‌درستی این نقش را ایفا کنند، نیازمند حضور شایسته و بایسته خبرنگاران به‌عنوان نبض بیدار و دیده بانان جامعه هستیم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین نوشت: خداوند بزرگ را شاکرم که جامعه آموزش‌وپرورش کشور افتخار دارد از همراهی و تعامل سازنده خبرنگارانی فهیم، مسئولیت‌پذیر، ارزش‌گرا و حقیقت‌جو برخوردار باشد. هفدهم مرداد ماه و فرارسیدن روز خبرنگار، فرصتی گران‌ مایه برای قدردانی و تجلیل از تلاش‌های صادقانه، منتقدانه و حقیقت طلبانه خبرنگاران و اصحاب رسانه در مسیر روشنگری، شفافیت و رهیافت دسترسی آزاد به اطلاعات است.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از این پیام عنوان کرد: همچنین فرصت مغتنمی است تا یاد و خاطره پیشکسوتان فرهیخته و شهیدان عرصه خبر و رسانه به‌ویژه شهید محمود صارمی که در راه تبیین آرمان‌ها و ارزش‌های کشور و ارائه تصویر صحیح و اطلاع‌رسانی آگاهانه به جامعه، فداکاری کرد، تبیین شود.

وی همچنین با بیان اینکه حکمرانی خوب در دنیای امروز بدون حضور و بروز رسانه‌ها و کنشگران ارتباطات دست‌ یافتنی نیست، تاکید کرد: بر همین اساس نقش رسانه و فعالان آن بیش‌ازپیش در هدف‌گذاری عرصه اطلاع‌رسانی صادق و نافذ، احساس می‌شود.

حاجی میرزایی در بخشی دیگر از این پیام عنون کرد: وزارت آموزش‌وپرورش به‌عنوان بزرگ‌ترین دستگاه اجرایی و آموزشی کشور و یکی از مؤثرترین نهادهای فرهنگی، در راستای ارتقای نظام تعلیم و تربیت و مدیریت تعارض منافع برای پیشبرد عدالت آموزشی و احقاق حقوق مخاطبان و ذی‌نفعان، مشتاقانه خواستار استمرار حضور مؤثر و اهتمام مجدانه خبرنگاران عزیز است و با مشارکت ایشان، تحقق اهداف کلان آموزش‌وپرورش و اجرای کامل و موفق سند تحول بنیادین را شاهد خواهیم بود.

در تقویم رسمی کشور ۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا که به همراه چند دیپلمات کشورمان در مزار شریف افغانستان به دست گروه طالبان به شهادت رسید، روز خبرنگار نامگذاری شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =