اختصاص ۳۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای طرح آبرسانی به روستاهای مهاباد

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سه هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل طرح آبرسانی به ۱۴۱ روستای توابع این شهرستان اختصاص یافته است.

جلال محمودزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعتبار مورد نظر با هماهنگی و موافقت وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برای تکمیل پروژه آبرسانی به مجتمع ۱۴۱ روستایی این شهرستان و مجتمع ۹ روستایی و روستاهای "کیسلان"، "عبدالله کرده"، و "شهروز" اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش سطح آب‌های زیرزمینی، اتمام این طرح می‌تواند پایداری آبرسانی به روستاهای مهاباد را از طریق آب سد به طور کامل برطرف کند و مشکل تامین آب آشامیدنی و سالم برای شهروندان روستایی رفع شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پنج هزار متر در قالب این طرح تاکنون لوله‌گذاری انجام شده است، اضافه کرد: عملیات آبرسانی به روستاهای این شهرستان از طریق تصفیه‌خانه قدیمی مهاباد انجام خواهد شد.

محمودزاده با بیان اینکه این پروژه از پیشرفت فیزیکی ۱۰ درصدی برخوردار است، اظهار داشت: مدت زمان اتمام پروژه آبرسانی به ۱۴۱ روستای بخش مرکزی و خلیفان مهاباد پنج سال برآورد شده که با توجه به شرایط و تامین اعتبار امکان تغییر دارد.

وی بیان کرد: با اتمام این طرح بیش از ۹۰ درصد خانوارهای روستایی مهاباد شامل جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهد شد. 

عملیات آبرسانی به ۱۴۱ روستای بخش خلیفان و مرکزی مهاباد اواخر سال ۱۳۹۷ طی آیینی با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان کلنگ‌زنی شد.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و دارای ۱۹۲ روستا در ۲ بخش مرکزی و خلیفان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =