کمیته امداد سمنان ۷۶۰۰ بسته غذایی بین کودکان دچار سوءتغذیه توزیع کرد

سمنان- ایرنا- معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: ۷۶۰۰ سبد غذایی بین کودکان مبتلابه سوءتغذیه و مادران باردار و شیرده در استان توزیع شد.

به گزارش ایرنا، سیده فاطمه تقوی روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: ماهانه یکهزار و ۸۷۵ کودک تحت حمایت کمیته امداد استان که مبتلابه سوءتغذیه هستند از سبد غذایی بهره‌مند می‌شوند.

وی بیان کرد: سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوء تغذیه شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است.

وی تصریح کرد: مشارکت خیران برای کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال در تسریع روند بهبودی آن‌ها اثرگذار است و در طرح همسفره، خیران می‌توانند در تأمین منابع مالی مورد نیاز برای رفع سوء تغذیه کودکان مشارکت کنند.

تقوی، بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال را از اهداف مهم این نهاد برشمرد و افزود: ماهیانه به‌صورت میانگین بیش از یکصد هزار تومان در قالب بن کارت به این کودکان مددرسانی می‌شود و والدین کودکان دچار سوءتغذیه از طریق این بن کارت می‌توانند مواد غذایی مورد نیاز کودکان خود را فروشگاه‌های طرف قرارداد با کمیته امداد تهیه کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه این طرح حمایتی با مشارکت وزارت بهداشت در استان اجرایی می‌شود، تصریح کرد: بسته غذایی پیشنهادشده از طرف وزارت بهداشت متناسب با نیاز تغذیه‌ای کودکان دچار سوءتغذیه تهیه می‌شود.

تقوی با تأکید بر لزوم پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دچار سوءتغذیه خاطرنشان کرد: سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه انجام می‌شود و در این راستا کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج و افراد جدید جایگزین می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به سایر خدمات حمایتی کمیته امداد برای مددجویان بیان کرد: ۹۲۴ بیمار خاص و صعب‌العلاج نیازمند کمک‌های حمایتی این نهاد را دریافت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha